• سه شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٩-١١:٣٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٣١٥
علی اعطا در جریان بررسی باغات:

تلاش شورای پنجم برای حفاظت از باغات تهران، نبايد موجب تضييع حقوق افراد شود

علی اعطا، رئیس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران، در جریان بررسی باغ بودن یا نبودن پلاک های ثبتی تاکید کرد، گرایش شورای پنجم حفاظت از باغات شهر تهران بوده است، و تاکنون به این موضوع عمل شده است .

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، علی اعطا با تاکید بر ضرورت توجه به معیارهای تشخیص باغ در شهر تهران، گفت: با توجه به معیارهای تعیین شده برای باغ بودن یا نبودن یک پلاک ثبتی، باید به گونه‌ای عمل شود، که موجب تضییع حقوق شهروندان نشویم.
 
اعطا با بیان اینکه پنج معیار برای تشخیص باغ وجود دارد، اظهار داشت: سند پلاک ثبتی، حد نصاب تعداد درخت، رای کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری، تشخیص شورا و تشخیص کمیسیون وزارت جهاد در خارج از محدوده شهرها، معیارهایی است که قانون برای تشخیص باغ بودن در نظر گرفته است .
 
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در ابتدای شورای پنجم، با مواردی مواجه می‌شدیم که پلاک ثبتی رای و گواهی عمران برای باغ بودن یا نبودن داشت. بنابراین از کارشناسان کمیته حقوقی شورای شهر خواستیم که بررسی کنند، آیا گواهی عمران را می‌توان معادل رای کمیسیون ماده ۱۲ در نظر گرفت، یا خیر؟
 
وی درباره اینکه گفته می‌شود، گواهی عمران یک ملک جانشین رای کمیسیون ماده ۱۲ قانون شهری است، توضیح داد: اگر این گواهی عمران بعد از رای کمیسیون باشد، مبنا ندارد .
 
وی در ادامه اظهار داشت: کارشناسان حقوقی کمیته حقوقی بررسی کردند، و به این نتیجه رسیدند، مواردی که به کمیسیون ماده ۷ می آید و به گواهی عمران استناد کرده است، این گواهی معادل رای کمیسیون ماده ۱۲ قانون زمین شهری نیست.
 
 اعطا درباره پلاک ثبتی خیابان ولیعصر با تعداد ۴ درخت که دارای گواهی باغ بودن از سوی سازمان عمران است، تاکید کرد بر اساس نظر کمیسیون این پلاک ثبتی باغ نیست.
 
 
242-6

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: