• يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩-١٠:٢٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٢٧٧
ناهید خدا کرمی خطاب به شهرداری تهران:

فضاهای تبلیغات محیطی مترو و بیلبوردهای بزرگراهی، به صدا و تصویر استاد شجریان مزین شود

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران، درتذکری از کم‌کاری شهرداری نسبت به در اختیار گذاشتن بیلبوردهای شهری به استاد آواز ایران انتقاد کرد. و گفت، هرچه سریعتر فضاهای اختصاصی تبلیغات محیطی از جمله در ایستگاه‌های مترو و بیلبوردهای بزرگراهی، به صدا و تصویر استاد شجریان مزین شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، ناهید خداکرمی، در دویست و چهل و یکمین جلسه  شورا، گفت: ‌فقدان استاد پرآوازه هنر و موسیقی ایرانی، استاد محمدرضا شجریان،‌ کشور را در سوگی عمیق فرو برد. و در کنار این مصیبت تلخ، آنچه علاوه بر اندوه عمومی نسبت به درگذشت شجریان شاهد هستیم، تفاوت و شکاف عمیق، بین فرهنگ عمومی و فرهنگ رسمی کشور است، که نشان داد مردم چندین گام فراتر از مسئولین حرکت می‌کنند. و خواسته‌هایشان بسیار متفاوت از دستورالعمل‌های فرهنگ‌سازی رسانه ملی است، که اگر مسئولین و سیاستگذاران فرهنگی- اجتماعی به این امر توجه نکنند، و همراه با مردم نشوند، آینده خوبی نمی‌توان برای کشور متصور بود.

خداکرمی تصریح کرد:‌ شورای پنجم شهر تهران یکی از معدود نهادهایی است که بر مبنای خواسته شهروندان تهرانی شکل گرفته است. و مسئولیت رای بی‌سابقه آنان به این شورا،‌ بر دوش ما سنگینی می کند. در این شرایط پاسخگویی به عواطف، احساسات و نیازهای شهروندان، کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.

وی اضافه کرد: خاطرمان باشد تبلیغات محیطی مناسبتی، ضمن انعکاس رویکردهای فرهنگی شهروندان، می‌تواند تاثیر مثبتی هم در هدفمند شدن زندگی کودکان و نوجوانان و الگوسازی برای سبک زندگی آنان ایجاد کند. 

در این شرایط انتظار می‌رفت که شهرداری به فوریت، صورت وسیع فضای پایتخت را با تصویر و صدای استاد شجریان عطرآگین کند، که متاسفانه شاهد تعلل و کم‌کاری در این حوزه هستیم، که متاسفانه قبلا هم این اتفاق برای درگذشت آیت‌الله صانعی اتفاق افتاد.

خدا کرمی افزود: لذا متن تذکر خود را به این شرح اعلام می‌کنم، شهر تهران متعلق به مردم است، و شیوه پیرایش و آرایش فضاهای شهری در مناسبت‌های مختلف به عهده شهرداری است، که می‌بایست بر اساس علایق و نیازهای شهروندان به انجام برسد.

وی ادامه داد: فقدان نابغه موسیقی ایران، ‌استاد محمدرضا شجریان، کشور را در سوگی عمیق فرو برده است، که برای تسکین آلام شهروندان تهرانی،‌ همراهی با خانواده معزز ایشان و همچنین بزرگداشت این چهره ملی، می‌بایست بیلبوردها و فضای تبلیغات و اطلاع رسانی در اختیار شهرداری، به تصویر و صدای استاد مزین شود.

خدا کرمی گفت: لذا ضمن تشکر از شهردار محترم در اختصاص معدود بیلبورد و صفحه نمایش‌های شهری به این امر، به ایشان به دلیل تاخیر و کم‌کاری در این اقدام تذکر داده می‌شود. انتظار می‌رود جهت جبران تعلل و اقدامات محدود انجام شده، هرچه سریعتر فضاهای اختصاصی تبلیغات محیطی از جمله در ایستگاه‌های مترو و بیلبوردهای بزرگراهی، به صدا و تصویر استاد شجریان مزین شود.

241-3

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: