• يکشنبه ٦ مهر ١٣٩٩-١١:١٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩١٢٧
حجت نظری در انتقاد از عادی سازی کرونا و بی‌توجهی به آن در سطح کشور و تهران:

ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کرونا، علاج کار نیست

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: خواسته من از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا، و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته، و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری در دویست و سی و نهمین جلسه شورا، و تبریک روز آتش نشانی، گفت: روز آتش‌نشانی را به آتش‌نشانان فداکار و ایثارگر سراسر کشور، و به خصوص تهران تبریک عرض می‌کنم. بدون اغراق آتش‌نشانان از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی جامعه، و از محبوب‌ترین اقشار در میان مردم هستند. و من امیدوارم روزی توان و امکانات ما به اندازه‌ای باشد که بتوانیم گوشه‌ای از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آنان را جبران کنیم.

همچنین جا دارد، یاد کنم از جمعی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس از جمله شهیدان جهان آرا، فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و دیگر عزیزانی که 39 سال پیش در تاریخ 7مهرماه سال 60 ، هواپیمایشان در مسیر اهواز به تهران سقوط کرده، و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. یاد شهدای عزیزمان تا ابد در دل ما خواهد ماند.

تذکر امروز بنده در مورد وضعیتی است که دوباره درپی شیوع کرونا در کشور و به خصوص تهران به‌وجود آمده است. حتما می‌دانید که با گذشت بیش از هفت ماه از اعلام ورود رسمی کرونا به کشورمان، تعداد مبتلایان روزانه این بیماری در روزهای اخیر بازهم رکورد زد. و متاسفانه شمار مواردی فوتی نیز افزایشی قابل توجه یافته است.

در این شرایط، اما گویا تنها آقای رییس جمهور ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند. و شرایط برای دیگران با اقداماتی نظیر بازگشایی چند روزه مدارس و ... باید عادی‌سازی شود. چرا که آنچه در عمل در حال مشاهده آن هستیم، کاهش میزان استفاده از ماسک در اماکن، و فضاهای عمومی و تجمع در بسیاری از فضاهای عمومی است.

خواسته من از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا، و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم، نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته، و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صدا و سیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد. لازم است در این شرایط، ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیدات سختگیرانه‌تری را، در مورد برخی فعالیت‌ها و ترددها اعمال کند.

متاسفانه در شهر تهران نیز اوضاع مناسب نیست. در ترددهای روزانه به شورا، شاهد تجمع زیاد مردم در محدوده بازار و حضور پرتعداد مردم در برخی از بوستان‌ها و ... هستم. میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها نیز کاهش یافته، و بسیاری از مردم با ارسال پیام از طریق پیام‌رسان‌ها نسبت به کاهش نظارت‌ها، پیرامون استفاده از ماسک در ناوگان مترو و اتوبوس گلایه کرده‌اند، که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

از سازمان زیباسازی نیز می‌خواهم، بار دیگر با نصب بیلبوردها و بنرهای مختلف در سراسر شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده، و از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری کند. سازمان پارک‌ها نیز لازم است تمهیداتی را برای حضور افراد در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری اتخاذ کرده، و دستکم پیام‌های آموزشی و هشداری را در بوستان‌ها در معرض دید قرار دهد.

از پزشکان و پرستاران و تمامی کادر درمان تشکر می‌کنم. در این میان به یک گروه از کادر بیمارستان‌ها کمتر توجه شد، و آن تیم حفاظت و نگهبانی مراکز درمانی بود. این عزیزان نیز در شرایط دشوار بیماری بیش از هفت ماه است که نظم و امنیت را در بیمارستان‌ها تامین کرده‌اند، که فکر کردم خوب است از آن‌ها هم یاد کنیم.

 

239-5

 

 

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: