• دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩-١٠:٣٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٩٠٤٧
محمد جواد حق شناس در جلسه تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری آیین اربعین؛

شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با هجمه ها استراتژی ندارد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به حواشی ایجاد شده برای شهرداری تهران در سیاهپوش کردن شهر گفت: شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با این هجمه ها استراتژی ندارد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، جلسه تبادل نظر در خصوص نحوه برگزاری آیین اربعین با حضور محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران،حجت نظری رییس کمیته مشارکتهای مردمی شورا شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران, حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همچنین تعدادی از مدیران شهرداری تهران در ساختمان شهرداری تهران برگزار شد. در این جلسه محمد جواد حق شناس  گفت: در این دوره مدیرت شهری فعالیتهای خوبی صورت گرفت ولی متاسفانه به خوبی دیده نشد و یا خواسته شد که دیده نشود و این موضوع بود که بنده آن را با گوشت و پوست خود به خوبی حس کردم و در صحن شورا طی تذکری نیز به آن اشاره کردم 
وی افزود: تمام مسئولیت و وظیفه سیاه پوش کردن شهر تهران بر عهده شهرداری نیست و نهادهای دیگری در این زمینه مسئول و متولی اصلی هستند و شهرداری تهران تنها وظیفه¬اش سیاه پوش کردن اماکن عمومی است که به این وظیفه پرداخته است.
وی گفت: واقعا تجمع در مقابل شهرداری تهران برای سیاهپوش کردن شهر در ایام محرم محل سوال است و مانند ضرب المثل معروفی است که فردی برای خرید نفت به داروخانه برود. 
حق شناس گفت: شهرداری برای دفاع از خود در مقابل با این هجمه ها استراتژی ندارد و به نوعی زبان دفاع از خود را ندارد در حالی که وقتی هم که بنده در صحن شورا و در رسانه ها از کلیت مدیریت شهری دفاع کردم شهرداری تهران از انعکاس آن هم کوتاهی کرد و اهانت های بسیاری در این داستان متوجه اینجانب شد.
وی گفت: برای عزاداری اربعین راهبرد درست این است که چهار نقطه در شهر تهران برای عزاداری در نظر گرفته شود و برای منطقه شرق تهران نیز می توان از ظرفیت پهنه سرخه حصار در این زمینه استفاده کرد و همچنین با سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری هماهنگ لازم انجام شود تا از شبکه های مجازی در زمینه فعالیت¬های اربعین استفاده شود.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه افزود: پیشنهاد برگزاری مسابقه شعر  با موضوع عاشورا و امام حسین علیه السلام و انتخاب اشعار آن به عنوان اشعار سال مطرح شد که پیشنهاد بسیار خوبی است و می¬توان حتی این اشعار و اشعار بلندی از شاعرانی مانند محتشم را بر روی سنگ یا لوح مسی نوشت و در میادین امام حسین یا آزادی قرار داد.  
وی گفت: پویش اهدا ماسک از اقدامات ارزنده ای بود که بنده آن را کاملا می پسندم و بهتر است سایر نذورات با توجه به بحث کرونا به این سمت هدایت شود و همچنین ایده برگزاری نمایشهای خیابانی در بوستانهای محلات تهران در این ایام ایده خوب است که باید اجرائی شود. 
در این مراسم همچنین مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری هریک به ارایه پیشنهادات و نظرات خود در زمینه برگزاری هر چه بهتر مراسم اربعین پرداختند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: