• يکشنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٩-١٤:٠٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨٩٥٥
حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا:

با اهمیت دادن به حوزه گردشگری، انواع هنرها در شهر ظهور می یابد

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، گفت: پیشنهاد می‌کنم، امسال میزبانی دهمين اجلاس سازمان جهانی گردشگری را عهده دار شویم. چرا که با اهمیت دادن به حوزه گردشگری، انواع هنرها در شهر ظهور می یابد. و خلاقیت و زیست پذیری مطلوب را نیز شاهد خواهیم بود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در دویست و سی و ششمین جلسه شورا و در جریان بررسی  طرح « الزام شهرداری تهران برای ميزبانی دهمين اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ ، الی ۲۰۲۱ ميلادی و ۱۴۰۰ شمسی در تهران »، ضمن حمایت از این طرح،  گفت: این طرح اهمیت بالایی دارد. و اگر اجرایی شود، شهرداری را ملزم به میزبانی از اجلاس‌های سازمان گردشگری می‌کند.

وی افزود: سال گذشته با حضور در این رویداد، پیشنهاد دادیم تهران به عنوان میزبان مجمع سازمان جهانی گردشگری باشد. و از این پیشنهاد نیز استقبال شد.

خلیل آبادی با تاکید براینکه تهران مقصد گردشگری نیست، عنوان کرد: شهرهایی که در حوزه  گردشگری آن‌ها برنامه‌ریزی شده است، به مقصدی برای گردشگران تبدیل شده اند. این در حالی است که تهران حداکثر امکانات گردشگری را دارد، و از نظر تنوع فرهنگی و گردشگری بسیار غنی است. اما هنوز به مقصد گردشگری تبدیل نشده است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با اشاره به میراث ارزشمند و تاریخی تهران، ری و تجریش و رویدادهای تاریخی رخ‌داده در پایتخت، عنوان کرد: جاذبه‌های تهران برای گردشگران جذابیت دارد. اما با وجود هزینه هایی که شهرداری در راستای بهبود وضعیت گردشگری شهر تهران داشته، همچنان نتیجه مطلوب حاصل نشده است.

وی با تاکید بر اینکه برای وضعیت گردشگری پایتخت برنامه‌ریزی لازم نشده است، تصریح کرد: حوزه گردشگری و درآمدهای حاصل از آن را فراموش کرده و تنها به کسب درآمد از طریق نفت پرداخته‌ایم. در حالیکه از طریق این حوزه به درآمد پایدار می ‌رسیم.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورا با تاکید بر اینکه یکی از راه‌هایی که در حوزه گردشگری می‌توانیم به نتیجه دلخواه برسیم، میزبانی و شرکت در رویدادها است، عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم امسال میزبانی دهمين اجلاس سازمان جهانی گردشگری را عهده دار شویم. چرا که با اهمیت دادن به حوزه گردشگری، انواع هنرها در شهر ظهور می‌یابد و خلاقیت و زیست پذیری مطلوب را نیز شاهد خواهیم بود.

شایان ذکر است یک فوریت طرح « الزام شهرداری تهران برای ميزبانی دهمين اجلاس سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۲ الی ۲۰۲۱ ميلادی و ۱۴۰۰ شمسی در تهران » با ۱۵ رای موافق به تصویب رسید.

236-11

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: