چاپ        ارسال به دوست

مجید فراهانی مطرح کرد

مقدم بودن هزینه های اداره شهرداری به جای توسعه و عمران شهر جای انتقاد دارد

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مجید فراهانی، در دویست و سی و چهارمین جلسه شورا و  پس از استماع گزارش خزانه دار شورا، گفت: ضمن تشکر از گزارش خزانه دار محترم شورا، و تلاش های همه دست اندرکاران تامین منابع مالی و وصول درآمد شهرداری تهران، درباره گزارش ارائه شده نکات مختلفی حائز اهمیت است.

او در رابطه با نکات مختلف این گزارش افزود: تحقق منابع در چهار ماهه نخست سال 1399 برابر با 57.7 درصد بوده است که این میزان در مقایسه با متوسط تحقق منابع در سه ماهه نخست طی سالهای 1397 و 1398 با کاهش 33 درصدی مواجه بوده است.

فراهانی ادامه داد: متاسفانه در چهار ماهه نخست سال 1399 ما شاهد تنها 166 میلیارد ریال هزینه غیر نقد ثبت شده هستیم که این نشانه عدم وجود اراده ای در تحصیل و هزینه منابع غیر نقد در شهرداری دارد. از مجموع 5 هزار و 880  میلیارد تومان مصارف شهرداری تهران در چهار ماهه نخست سالجاری تنها 412 میلیارد تومان در بخش تملک دارائی سرمایه ای (پروژه های  تعمیر ،نگهداری  و عمرانی) هزینه و ثبت شده است، که این رقم تنها معادل 0.8  درصد برش مصوب بودجه است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: در بخش تامین مالی پروژه های عمرانی (اعتبارات تملک دارائی سرمایه ای) در برش چهار ماهه ما با کسری عملکرد 4 هزار و 862 میلیارد تومانی نسبت به بودجه مصوب مواجه هستیم و این زنگ خطری است برای اتمام پروژه ها و بهره مند شدن شهروندان از عواید ناشی از توسعه و عمران شهر!

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: ارائه این گزارش، مهر تاییدی بود بر سناریوهای تحقق بودجه که در فروردین ماه سال جاری توسط کمیته بودجه و نظارت مالی ترسیم شد، و نشانه هایی برای توجه مجموعه شورا و مدیریت شهری بر راهکارهای برون رفت، از وضع موجود با تکیه و تاکید بر مولد سازی دارایی های شهرداری با استفاده از  ظرفیت بازار سرمایه در واگذاری سهام شهروند و ... در بورس، توجه به جلب مشارکت و سرمایه گذاری، سیاست گذاری مبتنی بر تشویق و تسهیل در بخش شهرسازی به منظور تحریک تقاضای دریافت پروانه ساختمانی جدید ، توجه به مدیریت و کاهش هزینه است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با بیان اینکه در این شرایط تحصیل منابع سخت و دشوار است، اظهار کرد:  مدیریت منابع و کنترل هزینه ها اهمیت جدی پیدا می کند. بر اساس تبصره 32 بودجه سال 1399 شهرداری تهران، شورا به منظور ارتقاء سطح بهره‌ وري و كاهش هزينه‌هاي غيرضروري در کلیه واحدهای اجرایی 7 تکلیف را تصویب نموده است، که بر اساس بند 8 این تبصره مقرر شده بود، دستورالعمل اجرايي اين تبصره حداكثر تا پايان خردادماه سال 1399 توسط شهردار تهران ابلاغ شود، انتظار شورا توجه جدی شهردار محترم به اجرای مصوباتی است که دور اندیشانه برای این روزها به تصویب شورا رسیده اند ، تا ما شاهد مقدم بودن هزینه های اداره شهرداری به جای توسعه و عمران شهر نباشیم!

234-7


١١:٣٣ - يکشنبه ١٦ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٨٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: