• شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩-١٦:٣٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨٨٤٥
حسینی میلانی:

چطور می‌شود مدارس را به شکل پادگان اداره کرد؟

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری تاکید کرد: در مدارس که امکان نظارت و کنترل بر رفتار دانش آموزان وجود ندارد، چطور می‌شود آن را به شکل پادگان اداره کرد؟ والدین بیشتر از نمره و کنکور، به دنبال حفاظت از جان عزیزانشان هستند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید آرش حسینی میلانی در مناظره تلفنی رادیو گفت‌وگو درباره بازگشایی مدارس گفت: شورای شهر و شهرداری از ابتدای شیوع ویروس کرونا با توجه به جمعیت زیاد شهر تهران، نگران از گسترش این ویروس بود و تلاش کرد در کنار دولت، ریسک‌ها را کاهش دهد. 
وی با بیان اینکه ما متکی به نظرات رسمی جامعه پزشکی و انجمن‌های تخصصی هستیم، اظهار داشت: برآیند نظرات جامعه پزشکی به ویژه نظام پزشکی برای شورای شهر مهم است و به همین دلیل، هشدار آنها را بابت گسترش ویروس کرونا در اثر بازگشایی حضوری مدارس را جدی گرفته‌ایم. 
این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر تلاقی پیک سوم شیوع ویروس کرونا با بازگشایی مدارس همزمان شود، چه کسی پاسخگو است، تصریح کرد: باید متخصصان پاسخ دهند آیا افراد زیر ۱۲ سال در برابر کرونا ایمنی دارند؟ افراد بالای ۱۲ سال چطور؟ در چنین وضعیتی اگر دانش‌آموزان مبتلا شوند، شورا نگران است. 
حسینی میلانی درباره مسئولیت مدیریت شهری در برابر گسترش کرونا خاطرنشان کرد: مسئولیت مدیریت شهری تسهیل در رفت و آمد و ترافیک و همچنین ضد عفونی کردن وسایل نقلیه است که شهرداری این اقدامات را انجام داده است. 
وی درباره احتمال لغو طرح ترافیک ابراز داشت: مسئولیت لغو طرح ترافیک با شورای شهر نیست بلکه با شورای‌ ترافیک است و بازگشایی مدارس هم امروز ۱۰ درصد به ترافیک افزود. اگر این موضوع در این شورای ترافیک مطرح شود، ممکن است تصمیم‌گیری کلان‌تری اتخاذ شود. 
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با طرح این موضوع که تا چه میزان زیرساخت‌های لازم در مدارس به ویژه در مناطق محروم وجود دارد، بیان کرد: آیا امکان فاصله‌گذاری فیزیکی در مدارس وجود دارد؟ آیا اقلام ضدعفونی‌کننده به اندازه کافی وجود دارد؟ تهویه لازم در کلاس‌های مدارس وجود دارد؟ اینها نگرانی‌هایی است که اگر آموزش و پرورش به آنها پاسخ دهند، اعتماد مردمی هم بیشتر می‌شود. 
حسینی میلانی با بیان اینکه خانه‌ها مهمترین پناهگاه برای فرزندان و خانواده‌ها هستند، یادآور شد: والدین به شدت نگران سلامت فرزندانشان هستند و قطعا حساسیت آنها بیشتر از آموزش و پرورش است. هفت ماه است که کووید۱۹ به یک بمب ساعتی تبدیل شده، آنگاه چطور انتظار دارید مردم طی فقط دو هفته اطلاع‌رسانی ناکارآمد حاضر شوند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند. 
وی افزود: در مدارس که امکان نظارت و کنترل بر رفتار دانش آموزان وجود ندارد، چطور می‌شود آن را به شکل پادگان اداره کرد؟ والدین بیشتر از نمره و کنکور، به دنبال حفاظت از جان عزیزانشان هستند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: