• پنج شنبه ٢٣ مرداد ١٣٩٩-١٢:٣١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨٦٣٨
محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران:

امیدوارم هر ماه شاهد افتتاح یک کتابخانه در ایستگاه‌های مترو باشیم

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح اولین کتابخانه عمومی در مترو تهران گفت: امیدوارم هر ماه شاهد افتتاح یک کتابخانه در ایستگاه‌های مترو باشیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد جواد حق شناس، عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم افتتاح اولین کتابخانه عمومی در مترو تهران که در محلی ایوان انتظار مترو تهران با حضور فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) و هادی ناصری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مصارف و نیاز‌های شهروندان در حوزه معنوی و فرهنگی، بحث استفاده و بهره گیری از کتاب است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در دهه ۵۰ جمعیت کشور حدود یک سوم جمعیت امروز ما، و تیراژ کتاب نیز حدود ۳ هزار جلد بود.

او ادامه داد: اما با کمال تلخی، در دهه ۹۰ تیراژ کتاب به کمتر از ۵۰۰ جلد رسیده است.

حق شناس بیان کرد: مهم‌ترین دغدغه‌ای که می توان در این شهر داشت، توجه به همین موضوع است که چگونه سرانه کتاب شهرمان را افزایش دهیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: قبل از کرونا در تهران حداقل یک میلیون مسافر، و دو و نیم میلیون سفر در مترو داشتیم.

او با بیان اینکه به طور متوسط فاصله قطار‌ها حدود ۴ تا ۵ دقیقه است، گفت: خوشبختانه این اتفاق ارزشمند رخ داد، و امیدوارم حداقل هر ماه افتتاح یک کتابخانه را در مترو داشته باشیم و ما در شورا به سهم خود کمک می کنیم.

حق شناس همچنین بیان کرد: باید به فکر استفاده از کتاب‌های مجازی هم باشیم.

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: