• پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩-١٧:١٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨٢٨٦
‍ مجید فراهانی در بازدید از شهرک صنعتی منطقه 18 شهرداری تهران:

مجلس، مدیریت شهری و دولت برای توسعه صنعت تسهیلگر باشند

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران ضمن بیان این مطلب که دولت، مجلس و مدیریت های محلی باید از تولید حمایت کنند، از مجلس، مدیریت شهری و دولت خواست تا برای توسعه صنعت، به تولید کنندگان توجه ویژه کرده و تسهیلگر باشند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، صبح امروز از شهرک صنعتی منطقه 18 شهرداری تهران بازدید به عمل آورد. عضو شورای شهر تهران در جریان این بازدید از مجموعه کارخانجات الکتروژن، پایا گل و مجموعه تولید چوب، بر لزوم اولویت به تولید داخل تاکید کرد. او همچنین از مجلس، مدیریت شهری و دولت خواست تا برای توسعه صنعت، به تولید کنندگان توجه ویژه کرده و تسهیلگر باشند.
مجید فراهانی در حاشیه این بازدید گفت: در سال جهش تولید، از سه مرکز تولیدی حاشیه شهر تهران بازدید به عمل آوردم. 
او افزود: در ابتدا از کارخانه الکتروژن بازدید شد که مرکز تولید انواع موتور ها و تولیدات پایه محرکه صنعتی در کشور است، که نمونه آن در کشور نیست. 
فراهانی تاکید کرد: بیش از 100 ربات در این مجموعه کار می کند، و انواع ماشین ها و 60 نوع ماشین بزرگ در حال فعالیت هستند.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بخشی از منطقه 18 شهر تهران فعالیت صنعتی انجام می شود، گفت: در حال حاضر خطوط تولیدی متعدد کار می کند، که به همت بخش خصوصی شکل گرفته است. 
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تصریح کرد: از مجموعه پایا گل نیز بازدید کردم، که بار انداز بزرگ گل کشور است. و محل مزایده بسته های مختلف گل در کل کشور است. از این رو مرکز نمایشگاهی بزرگ گل است. از سوی دیگر  از مرکز صنایع بزرگ چوب ایران بازدید کردم که بیش از 150 شرکت تولید کننده چوب در این مجموعه هستند. 
به گفته او مرکز تولیدی و نمایشگاهی همگی در منطقه 18 شهر تهران مستقر هستند.
فراهانی در ادامه گفت: چاره ای جز حمایت نداریم. این امر عملا سبب رونق اقتصادی می شود. دولت، مجلس، مدیریت های محلی باید از تولید حمایت کنند و تسهیلاتی برای حرکت واحدهای تولیدی ارائه دهند. 
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: آنچه که در هر سه این ها مشترک بود، نارضایتی از کلیه کارها در مجموعه های تصمیم گیری داشتند. و بعضا کارشکنی وجود داشت. از کار کوچک ساده اداری گرفته، تا دیگر فعالیت ها که وقت و انرژی آن ها را می گیرد. و اگر به دنبال رونق اقتصادی در سال جهش تولید هستیم، باید به این موارد توجه ویژه ای نشان داد.
او ادامه داد: وظیفه نهاد های مسئول این است که به جای مراجعه صاحبان صنایع، باید مدیریت های کلان دفاتر تسهیل گری ایجاد کنند، تا مشکلات رفع شوند و پیگیر رفع مشکلات آن ها باشند. 
فراهانی با اشاره به توسعه فضای سبز در شهرک های صنعتی خاطر نشان کرد: وقتی کارخانه ای فعال می شود، حدود 70 درصد از زمین آن به فضای سبز تبدیل می شود. و تنها 30 درصد به فضاهای صنعتی و کاری اختصاص پیدا می کند. لذا گسترش فضاهای صنعتی در حاشیه شهرها جاذب جمعیت کار است. و به جای اینکه جمعیت به مرکز بیاید و در اطراف شهر تمرکز کنند، ریه های تنفسی شهرها به کار می افتد.
عضو شورای شهر تهران افزود: زمین خالی که در اطراف است، و استفاده نمی شود، اگر به فضای کسب و کار تبدیل شود، 70 درصد آن برای فضای سبز احیا می شود. و اگر به دنبال این هستیم که ریه تنفسی تهران را زنده کنیم، یکی از راه ها همین است. 
او در رابطه با تعامل مدیریت شهری با صنایع اظهار کرد: هنر مدیریت شهری این است که در مجوزهایی که می خواهد ارائه بدهد، تسهیلگر باشد، و راهنمایی برای توسعه سرانه های لازم و گسترش فضای سبز داشته باشد.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در پایان تصریح کرد: در یکی از کارخانجات ملاحظه شد که با مجوزهایی که مدیریت شهری داده است، درمانگاه و مدرسه درست کرده، و فضای سبز را گسترش دادند. فاضلاب مدیریت شده است، که نشان دهنده تعامل مدیران صنایع با مدیریت شهری است. و با این اقدامات بهبود سرانه های هفت گانه را شاهد خواهیم بود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: