• سه شنبه ١٠ تير ١٣٩٩-١١:٢٠
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨١٧٧
حجت نظری در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

پیشنهاد عضو شورای شهر برای لغو طرح ترافیک با افزایش مبتلایان به کرونا

خبرگزاری میزان- یک عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد با توجه به عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس و تاکسی بهتر است طرح ترافیک لغو شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان به تشریح وضعیت فاصله‌گذاری اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس و تاکسی پرداخت و گفت: وقتی می‌توانیم انتظار مراعات از مردم در انجام فاصله‌گذاری اجتماعی را داشته باشیم که نهاد‌های تصمیم‌گیرنده و مجری، جدیت و اهتمام لازم را داشته باشند و برای خود آنان این موضوع از درجه بالای اهمیت برخوردار باشد.

وی ادامه داد: وقتی شاهد هستیم که اطلاع‌رسانی درباره کرونا بسیار کمرنگ شده که البته بخشی از آن هم به شرایط سخت اقتصادی مرتبط است عملا باید کاری کرد که توامان هم چرخ اقتصاد بچرخد و هم وضعیت کرونا به نوعی کنترل شود.

این عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در این شرایط وضعیت به جایی رسیده است که فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار سخت پیش می‌رود و تشییع پیکر و مراسم‌های مختلف عروسی و عزا موجب شده که مردم حس کنند که کرونا تمام شده و به طور طبیعی کمتر مراعات کنند.

نظری خاطرنشان کرد: من معتقدم که این مساله موضوعی نیست که بخواهیم تقصیر را صرفا گردن مردم یا نهاد‌های دولتی و عمومی بیندازیم و هر دو طرف در این مساله مقصر هستند و اگر این ارگان‌ها عادی سازی را در طی یک روند تدریجی انجام دهند، شاید مردم هم بیش از شرایط فعلی نسبت به این مساله اهتمام بورزند.

وی ادامه داد: این اتفاقی که است باید که رقم بخورد و البته ما در مدیریت شهری هم واقعا برای اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی دچار مشکلاتی هستیم، مشخصا ما در مدیریت شهری برای اینکه بتوانیم مردم را مجاب کنیم که در اتوبوس فاصله‌گذاری را رعایت کنند، باید تعداد اتوبوس‌ها را زیاد کنیم.

نظری خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مردم را مجاب کنیم که در مترو فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، باید واگن مترو و قطار‌ها را زیاد کنیم تا سرفاصله‌ها کمتر شده و افراد کمتری منتظر باشند که از قطار برای تردد استفاده کنند.

وی ادامه داد: این مشکل ماست، اما واقعیت این است که در حال حاضر نمی‌توان برای این مساله هم کاری انجام داد چراکه تحریم هستیم و نمی‌توانیم از خارج اقدامی برای این مساله انجام دهیم و البته در داخل هم خودروسازان تاکنون تنها ادعا کرده‌اند که می‌توانند اتوبوس یا واگن مترو بدهند.

نظری خاطرنشان کرد: در نتیجه ما انتظار بیشتری داریم تا بتوانیم سرفاصله‌های مترو را کاهش دهیم، اما به نظر من راه منطقی‌تر هرچند که با هزینه‌هایی روبه‌روست، این است که همچنان طرح ترافیک معلق باشد.

وی ادامه داد: این تنها کاری است که در شرایط فعلی از دست ما برمی‌آید ولو اینکه ترافیک افزایش پیدا کند و شرایط یک قدری در خیابان‎ها دشوارتر شود، اما فکر می‌کنم که بهتر است که زحمت حضور در ترافیک را داشته باشیم تا اینکه بخواهیم داغ عزیزمان را ببینیم و یا اینکه خودمان به کرونا مبتلا شده و شرایط سختی را سپری کنیم.

نظری در پایان خاطرنشان کرد: لذا در شرایط فعلی که نمی‌توان ناوگان حمل و نقل عمومی خود را افزایش دهیم، بهتر است که ستاد ملی مقابله با کرونا و شورای عالی ترافیک مجددا تصمیم بگیرند که مجددا طرح ترافیک لغو شود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: