• دوشنبه ٩ تير ١٣٩٩-١٧:١٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨١٧١
سید آرش حسینی میلانی بیان داشت؛

تحقق طرح کاپ نیازمند تمرکز بر آموزش شهروندی است

رییس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در اجرای طرح کاپ (طرح کاهش پسماند) دارند گفت: قدرت شبکه‌های اجتماعی را در اجرای طرح کاپ نباید نادیده گرفت. شورایاران کانال‌های محلی خوبی را در سطح محلات ایجاد کرده اند که اگر مدیریت شهری در سطح مناطق تولید محتوایی در این زمینه داشته باشند، از این ظرفیت می توان در طرح کاپ بهره گرفت.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری به همراه دبیر و کارشناسان این کمیته صبح امروز با حضور در سازمان مدیریت پسماند، در جریان آخرین وضعیت اجرای طرح کاپ (طرح کاهش پسماند) قرار گرفت و به بررسی ابعاد این طرح پرداخت.
سید آرش حسینی میلانی در جمع مدیران سازمان مدیریت پسماند و مسئولان اجرایی طرح کاپ گفت: در اجرای طرح کاپ نیازمند تمرکز ویژه بر آموزش شهروندی هستیم. از سوی دیگر ساختار مکانیزه فعلی نیز باید آمادگی لازم برای اجرای این طرح در مناطق پایلوت را داشته باشد. حتی اگر لازم باشد شورا آمادگی لازم برای تامین منابع بهتر این طرح را دارد.
وی در ارتباط با درهم تنیدگی زباله‌گردی و مسئله کودکان کار اظهار داشت: معاونت اجتماعی شهرداری کمپینی در ارتباط با کودکان کار و زباله‌گرد را آغاز کرده و تلاش دارد برای تبیین ابعاد اجتماعی این مسئله همزمان با اجرای طرح کاپ اقداماتی را در دستورکار قرار دهد.
این عضو شورای شهر تهران در ارتباط با پشتیبانی حقوقی از طرح کاپ تصریح کرد: شورای شهر آمادگی لازم برای پشتیبانی حقوقی از طرح کاپ را دارد. حتی اگر نیاز به اصلاح مقررات و پیشنهاد قوانین در سطح ملی وجود داشته باشد، از طریق شورای عالی استان‌ها پیگیری خواهد شد. همچنین شورای شهر آمادگی دارد با مجلس مستقر نیز در زمینه قانونگذاری در حوزه پسمند همکاری کنند.
حسینی میلانی با اشاره به ضریب تشویقی در تعیین عوارض پسماند خاطرنشان کرد: امکان اعمال این ضریب تشویقی برای شهروندانی که زباله‌های خود را تفکیک می‌کنند، وجود دارد اما چون تا کنون زیرساخت لازم وجود نداشته، این موضوع اجرایی نشده است. لذا اگر قرار است در سال 1400 از این ظرفیت استفاده شود، از هم‌اکنون باید بر روی فرمول‌های لازم کار کرد.
وی در ارتباط با مشارکت مردم در طرح کاپ ابراز داشت: قدرت شبکه‌های اجتماعی را در اجرای طرح کاپ نباید نادیده گرفت. شورایاران کانال‌های محلی خوبی را در سطح محلات ایجاد کرده اند که اگر مدیریت شهری در سطح مناطق تولید محتوایی در این زمینه داشته باشند، از این ظرفیت می توان در طرح کاپ بهره گرفت.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به آمادگی مناطق مختلف برای اجرای طرح کاپ بیان کرد: هرچند قرار است طرح کاپ به صورت پایلوت در چهار منطقه شهری اجرایی شود اما به غیر از مناطق پایلوت برخی مناطق دیگر هم اعلام آمادگی کردند که طرح کاپ را اجرا کنند.
حسینی میلانی ادامه داد: شورای پنجم از طرح کاپ حمایت می‌کند و رئیس شورای شهر نیز تاکید دارند که این طرح اجرایی شود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: