• يکشنبه ٨ تير ١٣٩٩-١٠:٤٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨١٤٨
تذکر حجت نظری به شهردار و پلیس راهور ناجا

برای نیم ساعت تفاوت در زمان خروج از طرح ترافیک، مردم جریمه نشوند

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در خواست من از شهردار تهران و همچنین پلیس راهور ناجا این است که زمان مجاز خروج رایگان از طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا را حداقل تا زمانی که تمام مردم از آن مطلع شوند، همان ساعت 14 در نظر گرفته، و از جریمه مردم به ‌خاطر آن نیم ساعتی که در پی بی دقتی و ناهماهنگی مسئولان رخ داده، خودداری کنند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری در دویست و بیست و سومین جلسه شورا، و با یاد آوری و گرامی داشت هفته قوه قضاییه،  گفت: در این روز یاد می‌ کنم از شهید مظلوم آیت الله بهشتی که نبودش، فقدانی بزرگ برای انقلاب بوده، هست و خواهد بود.

وی ادامه داد: تذکر امروز بنده در مورد ساعت مجاز خروج از طرح ترافیک، و زوج و فرد است. موضوعی که چند روزی است رسانه‌ای شده، و طی روزهای اخیر تعدادی از شهروندان گلایه خود از این موضوع را به بنده منتقل کرده‌اند.

نظری افزود: همان‌طور که می‌دانید، پس از تصمیم به اجرای دوباره طرح کاهش و طرح ترافیک در پایتخت، که از هفدهم خردادماه انجام شد، ساعت جدید اجرای هر دو طرح به 8:30 صبح تغییر کرد. و ساعت پایان هم همان ساعت 16 اعلام شد. در این میان بنا بر مستندات موجود، مثل آرشیو خبرگزاری‌های رسمی کشور، و همچنین فایل صوتی اظهارات رییس وقت پلیس راهور تهران بزرگ، اعلام شد که افرادی که پیش از شروع طرح وارد محدوده شده‌اند، می‌توانند برای یکبار از ساعت 14 از داخل محدوده طرح ترافیک خارج شده، و عوارض یا جریمه‌ای بابت آن پرداخت نکنند.

این عضو شورا گفت: این روند به طور گسترده در بخش‌های خبری به اطلاع مردم رسید. اما مدتی بعد اعلام شد که زمان خروج رایگان از  طرح، نه ساعت 14 بلکه ساعت 14:30 بوده است. حتی معاونت حمل و نقل و ترافیک هم اطلاعیه‌ای صادر و توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد، که نتیجه آن عدم پذیرش اشتباه بود.

نظری گفت: تذکرم خطاب به شهردار محترم تهران است، که پس از اطلاع از این موضوع، دستور پیگیری هم صادر کردند. جناب آقای حناچی، اینکه در اطلاعیه‌ای اعلام شود مردم باید به سامانه تهران من مراجعه کرده، و اخبار را صرفا از آنجا دنبال می‌کردند، پاسخ قانع کننده‌ای نیست. اگر آنچه را که معاونت حمل و نقل و ترافیک در مورد ساعت 14:30 برای خروج رایگان از محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در اطلاعیه اعلام کرده را هم بپذیریم، باز سوال اینجاست که چرا این معاونت محترم پس از اعلام ساعت 14 در رسانه‌های مختلف و معتبر کشور، اقدامی برای اصلاح آن نکرده و حالا چنین اطلاعیه‌ای صادر کرده است؟ آیا بهتر نبود همان موقع این موضوع به شکل گسترده به مردم اطلاع داده می‌شد تا مشمول جریمه  و عوارض نشوند؟

وی افزود: ا‌ینطور رفتار کردن سبب می‌شود تا مردم گمان کنند ما برای‌شان تله گذاشته و به دنبال جریمه کردن آنها و درآمدزایی هستیم. در حالی که اینطور نیست. در خواست من از شهردار تهران و همچنین پلیس راهور ناجا این است که زمان مجاز خروج رایگان از طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا را حداقل تا زمانی که تمام مردم از آن مطلع شوند، همان ساعت 14 در نظر گرفته و از جریمه مردم بخاطر آن نیم ساعتی که در پی بی دقتی و ناهماهنگی مسئولان رخ داده، خودداری کنند.

223-2

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: