• يکشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٩-١٠:٣٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٨٠٠٦
شهربانو امانی در تذکری به معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بیان داشت

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا، در خصوص خانه های کودک

رییس کمیته ایمن سازی در حمل و نقل شورای اسلای شهر تهران گفت: با توجه به اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا نیز خانه های کودک فاقد استانداردهای لازم بوده است، می بایست در بازگشایی این خانه ها، اهتمام بیشتر و نظارت جدی تری داشت، تا پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان بهزیستی به طور کامل رعایت شود.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، شهربانو امانی در دویست و بیستمین جلسه شورا، و در تذکری گفت: همانگونه که مستحضرید، براساس تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز گذشته کلیه مهدهای کودک در همه استان‌ها، از جمله تهران فعالیت خود را مجدداً آغاز کرده اند.

وی در ادامه افزود: اینجانب به عنوان نماینده مردم شهر تهران، از شروع شورای پنجم، بارها نبود استاندارد در خانه های کودک متعلق به شهرداری تهران را پیگیری کرده و به مسئولان ذیربط متذکر شده‌ام.

امانی افزود: همچنین طی جلسات متعدد، مصادیق عدم رعایت استانداردهای خانه‌های کودک در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، به استحضار معاونت امور اجتماعی و فرهنگی رسیده است، و مقرر شد معاونت مذکور ضمن رفع این موارد، گزارش کاملی از اقدامات انجام شده ارائه کند.

این عضو شورای شهر گفت: متأسفانه با گذشت 1 سال از این موضوع، گزارشی تا این لحظه به دست بنده نرسیده است.

امانی اظهار داشت: لذا با توجه به اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا نیز خانه های کودک فاقد استانداردهای لازم بوده است، می بایست در بازگشایی اهتمام بیشتر و نظارت جدی تری داشت، تا پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان بهزیستی به طور کامل رعایت شود.

امانی در ادامه خاطر نشان ساخت: اگر این مسئله در توان شهرداری تهران نیست، باید از بازگشایی خانه های کودک خودداری کند. چرا که کوچکترین اشتباهی تاوان سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

امانی در ادامه گفت: به شهردار محترم تهران متذکر می شوم ضمن رفع تمامی نواقص ایمنی خانه های کودک در اسرع وقت، ضروریست نظارت کامل بر اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا صورت پذیرد.

لذا خواهشمند است با توجه به اهمیت موضوع و دراجرای ماده هفتاد و سوم (73) قانون شوراها، مراتب را به شهردار محترم تهران به عنوان تذکر ابلاغ فرمایید.

220-4

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: