• شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٩-١٥:٠٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٩٣٨
حجت نظری در همایش "ورزش از نو":

طرح "دهکده ورزشی" در راستای خانوادگی کردن ورزش در تهران است

رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح "دهكده ورزشي" به عنوان ابتكاري در راستاي خانوادگي كردن ورزش در تهران مطرح است. ما با این طرح به دنبال توسعه هرچه بیشتر ورزش شهروندی در پایتخت هستیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، همایش "ورزش از نو" با حضور محمد جواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی شورا، حجت نظری، رییس کمیته ورزش شورا، جوادی یگانه، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران، مصطفی کاظمی، مدیرکل دفتر شهردار تهران، امیر محسنی، مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران و به میزبانی سازمانی ورزش شهرداری تهران برگزار شد.

  در این مراسم  حجت نظری، رييس كميته ورزش شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اين كه "مطالبه مديريت شهري از ورزش همگاني، ايجاد نشاط اجتماعي است" تصريح كرد: مجموعه هاي ورزشي پيشاني كار ما درعرصه فعاليت هاي بدني و سلامت اجتماعي است. اميدواريم با پشت سرگذاشتن دوران كرونا و آغاز فعاليت هاي اجتماعي، بار ديگر تفريح، نشاط و شادابي كه از حقوق شهروندي است، به مردم باز گردد.

نظري از طرح "دهكده ورزشي" به عنوان طرحي نوين كه به زودي قابليت اجرايي پيدا مي كند، به عنوان ابتكاري در راستاي خانوادگي كردن ورزش در تهران ياد كرد و اظهارداشت: به دنبال توسعه هرچه بیشتر ورزش شهروندی در پایتخت هستیم. امیدواریم با جدیتی که بدنه مدیریت شهری در این حوزه وجود دارد، اتفاقات خوبی نیز رقم بخورد.

 

محمد جواد حق شناس: سازمان ورزش طلایه دار بهتر شدن احوال مردم در شهر است

محمدجواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه پنل، با ابراز خرسندی از حضور در جمع متوليان ورزش همگاني شهر تهران، تاکید کرد: میزان متوسط ورزش و تحرک، آلودگی هوا و سلامت جامعه از عمده مواردی است که در پایتخت وجود دارد که سلامت جامعه را به خطر می اندازد.

وی به انگيزه خود براي حضور در شوراي اسلامي شهر تهران اشاره كرد و گفت: حال خوب مردم، مهم ترين انگيزه من براي حضور در مديريت شهري بود. اكنون سازمان ورزش، طلايه دار اين خدمت ارزنده است.

در افتتاحیه این مراسم محمدرضا جوادی یگانه ضمن تشكر از اقدامات سازمان ورزش مبني بر فعاليت ورزشي در فضاي مجازي در دوران شيوع ويروس كرونا، تصريح كرد: در شرايطي كه مطابق آمارها، با افزايش ١٤ تا ١٦ درصدي تنش ها در جامعه مواجه شده ايم، ورزش ظرفيتي قابل ملاحظه براي كاهش آسيب ها و ايجاد نشاط و سلامت رواني جامعه به شمار مي رود.

"مصطفی كاظمي" مشاور عالی و مدیر کل دفتر شهردار تهران نيز در سخنانی از لزوم همدلي ميان خانواده بزرگ شهرداري سخن گفت و افزود: يكي از اولويت هاي شوراي شهر پنجم، پرداختن به مقوله هاي اجتماعي و فرهنگي بوده و ما سعي كرديم در حد توان، در اين مسير گام برداريم.

در این  مراسم همچنین محمدرضا ناظریانی، دبیر کمیته ورزش شورای شهر تهران، مديران مجموعه های ورزشی را سرمايه هاي سازمان ورزش و شهرداري تهران معرفی کرد که بی شک اگر اختیارات و استقلال کافی در اداره مجموعه و تصمیم‌گیری ها داشته باشند شاهد خدمت رسانی بیشتر و بهتر مجموعه ها خواهیم بود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: