چاپ        ارسال به دوست

پرونده باغات در دویست و هفدهمین جلسه شورای شهر بررسی شد

از املاک شهر ری تا املاک منطقه 22

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، دویست و هفدهمین جلسه شورا، به ریاست ابراهیم امینی بررسی پرونده های پلاک های ثبتی مربوط به باغ یا غیر باغ بودن برخی املاک در شهر تهران اختصاص داشت. تعداد 11 پرونده مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات در8 مورد به تصویب رسید.

در ابتدای جلسه، پرونده ای در محدوده شهر ری مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون باغات مبنی بر باغ بودن ملک مورد نظر، با مخالفت حسن خلیل آبادی همراه بود. وی درتوضیح مخالفت خود گفت: زمین­های اطراف شهر ری در گذشته زمین سبزی کاری بوده و باغ مشجر نبوده است. پس از صحبت های دیگر موافقین و مخالفین، نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب رسید.

در ادامه جلسه، رسیدگی به پرونده املاکی در محدوه دروازه شمیران و میدان تجریش در دستور کار قرا گرفت. نظر کمیسیون مبنی برباغ بودن این املاک به تصویب رسید.

محمد سالاری، رییس کمیسیون باغات در جریان رسیدگی به این موارد گفت: بهتر است رویه ای ایجاد شود، تا مانع از باغ نشدن کل املاک منطقه 22 شده و فرایند رسیدگی به صورت مشخص تری انجام پذیرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده دیگری در محدوده اتوبان کرج، زهرا صدر اعظم نوری، ریس کمیسیون سلامت و محیط زیست  گفت: اگر در اراضی جنگل کاری به یک مورد مجوز داده شود، مابقی موارد هم مجوز می­گیرد. جنگل کاری به مرور زمان از بین خواهد رفت.

وی افزود: اگر این رویه در منطقه 22 ادامه داشته باشد، منتظر از بین رفتن جنگل­ها و توسعه پهنه منطقه 22 خواهیم بود.

در این پرونده نظر کمیسیون مبنی بر باغ نبودن به تصویب نرسید.

در ادامه جلسه، بهاره آروین در رسیدگی به پرونده ملکی در محدوده منطقه22 گفت: املاک بسیاری در این منطقه بدون کاربری رها شده است. می­توان از آنها به عنوان فضای سبز استفاده کرد. متاسفانه به این امر بی توجهی می­شود.

در نهایت اعضای شورا با نظر مخالف به باغ نبودن این ملک رای دادند.

در پایان پروندهای املاکی در محدوده منطقه 3، میدان هروی و طرشت شمالی مورد بررسی قرار گرفت. نظر کمیسیون مبنی بر باغ بودن به تصویب رسید.

ادامه رسیدگی به الباقی پرونده ها به جلسات آینده موکول شد.

 

16-217


١٦:٥٩ - سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٧٩١٩    /    تعداد نمایش : ٦٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: