• يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩-١١:٠٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٨٧٨
حجت نظری در تذکری بیان داشت

شهرداری از مازاد نیرو گلایه می کند، اما قرارداد مدیران بیش از 30 سال سابقه را تمدید می کند

حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی شورا، گفت: درحالی که مقامات شهرداری تهران مدام از مازاد نیرو گلایه دارند، و حتی در تبصره‌های بودجه سال ۹۹ نیز مجوز بازنشستگی پیش از موعد را از شورا اخذ کرده اند، مسلما توجیهی برای تمدید قرارداد عده‌ای از مدیران که بیش از ۳۰ سال به خدمت مشغول بوده‌اند، وجود ندارد. و از قضا درتعارض با مصوبه شورا برای انتصاب جوانان و فراتر از آن فرمان گام دوم مقام معظم رهبری است.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، حجت نظری در دویست و شانزدهمین جلسه شورا، گفت: رویکرد دولت در روزهای اخیر با توجه به آمارهای اعلامی ستاد ملی کرونا، بیانگر این است که گویا همه چیز به دوران پس از کرونا بازگشته است. و امیدوارم این تغییر در نهایت منجر به اتفاقات ناگوار نشود. به نظر می‌رسد این عادی سازی شرایط دوباره نگران کننده خواهد شد، و ممکن است شیب افزایش یابد. امیدوارم همه تمهیدات اندیشیده شود.

وی در ادامه با اشاره به پاسخ شهرداری در خصوص عدم اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: شهردار محترم تهران در پاسخ به تذکر اینجانب مورخ 31/01/99 با‌عنوان عدم اجرای قانون منع به‌ کارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران، نامه‌ای را به شورا ارسال کردند که دارای ابهامات فراوانی است. ایشان بیان کردند "مستخدمینی که در حال حاضر در حالت استخدامی اشتغال می‌باشند، و تاکنون حکم بازنشستگی آنان صادر نشده است، شامل مقوله منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند".

نظری ادامه داد:  باتوجه به امتناع ارائه اطلاعات از سوی شهرداری تهران، بنده به شخصه اطلاعی از شمول مدیران فعلی در رابطه با ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری ندارم. اما مطابق با تبصره دوم این ماده قانون "دستگاه‌های اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را، رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند".

وی افزود: بدیهی است که لازم است معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این رابطه شفاف سازی کند. و اگر هستند افرادی که تقاضای تمدید قرارداد پس از موعد بازنشستگی کرده‌اند، لیست آن‌ها را به شورا ارائه کند. تمام این ابهام‌ها و تمدیدهایی که انجام می‌شود، درحالی است که مقامات شهرداری تهران مدام در جلسات خصوصی از مازاد نیرو در این سازمان گلایه دارند. و حتی شهرداری تهران در تبصره‌های بودجه سال ۹۹ نیز مجوز بازنشستگی پیش از موعد را از شورا اخذ کرده است. مسلما توجیهی برای تمدید قرارداد عده‌ای از مدیران که بیش از ۳۰ سال به خدمت مشغول بوده‌اند، وجود ندارد. و از قضا درتعارض با مصوبه شورا برای انتصاب جوانان و فراتر از آن فرمان گام دوم مقام معظم رهبری است.

نظری ادامه داد: در بخشی دیگر از این نامه، پاسخی به تذکر اینجانب مورخ 07/02/99 باعنوان تمدید قرارداد جانبازان 70 درصد شاغل در شهرداری تهران داده شده است، که اساسا پاسخ ارتباطی با تذکر مطرح ‌شده ندارد. و کماکان تذکر اینجانب درخصوص اقدام معاون محترم توسعه منابع انسانی، در راستای عدم تمدید قرارداد ایثارگران، و تحریک مراجعین نسبت به عضو شورا، پاسخی مناسب دریافت نکرده‌ام. همان‌طور که شهردار محترم نیز در پاسخ به این تذکر ذکر کردند، این عزیزان اساسا از شمول این قانون مستثنا بوده و عدم اطلاع معاون شهردار نسبت به این امر، جای تعجب دارد و چرایی اقدام ایشان همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

 

6-216

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: