• سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩-١٣:١٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٧٩٩
تذکر مرتضی الویری

شهرداری موظف بود بدهی های دولت را اعلام کند

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: بر اساس تبصره 2 ماده 27 برنامه پنج ساله سوم، شهرداری موظف بود نسبت به شناسایی و حسابرسی بدهی های دولت به شهرداری، از طریق استفاده از خدمات سازمان حسابرسی، اقدام و میزان و نوع بدهی های قطعی دولت به شهرداری را حداکثر تا پایان سال اول برنامه، به شورا اعلام کند که این اقدام صورت نگرفته است.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، مرتضی الویری در دویست و پانزدهمین جلسه شورا در تذکری به شهرداری تهران گفت: مسئله تخصیص بهینه منابع، و حل و فصل بدهی ها و تعهدات مالی، از جمله موضوعاتی مهمی بود که در برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران مورد تاکید قرار گرفته، و در ماده 27 تبصره 2 این برنامه به این مهم اشاره شده است.

وی ادامه داد:  بر اساس  تبصره2 ماده 27 برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران، شهرداری موظف بود، نسبت به شناسایی و حسابرسی بدهی های دولت به شهرداری، از طریق استفاده از خدمات سازمان حسابرسی اقدام، و میزان و نوع بدهی های قطعی دولت به شهرداری را، حداکثر تا پایان سال اول برنامه به شورا اعلام کند.

وی ادامه داد: شهرداری همچنین موظف بود، تا پایان اردیبهشت هر سال میزان بدهی های قطعی دولت به شهرداری تا پایان سال گذشته، میزان بدهی تسویه شده در سال گذشته، و برنامه تسویه مطالبات در سال جاری را، به صورت عمومی منتشر کند.

الویری تأکید کرد: شهرداری در مورد اجرای این مسئولیت ها توجه لازم را داشته باشد، و در این خصوص به شهردار تهران تذکر می دهم.

 

10-215

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: