• سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩-١٣:٠٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٧٩٨
محمد سالاری به شهرداری تهران تذکر داد

تعیین تکلیف هر چه سریعتر ایمن سازی بازار تهران

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهرتهران در تذکری به شهرداری تهران، خواستار تعیین تکلیف هر چه سریعتر ایمن سازی بازار تهران شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد سالاری در دویست و پانزدهمین  جلسه شورا،  پس از استماع گزارش رابط شورا یاری منطقه 12 ، ضمن تشکر از خدمات شورا یاری و شهرداری این  منطقه، به خانواده های بی بضاعت در شرایط بحران کرونا گفت: پروژه چهارراه گلوبندک، یکی از پروژه های مهم با حجم بالای سرمایه گذاری است، که توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در منطقه 12 آغاز شده، و علی رغم اینکه به شدت می تواند به رفع مشکلات منطقه کمک کند، متوقف مانده، و شرایط نامناسبی را در آن محدوده ایجاد کرده است. اعضای شورای شهر نیز تذکرات متعددی را در این خصوص داشته اند. اما این پروژه همچنان بلاتکلیف است. تقاضا دارم رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا، این موضوع را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر ضرورت ایمن سازی بازار تهران نیز بیان کرد: مدیریت شهری دوره پنجم، از آغاز به کار خود اهتمام جدی نسبت به موضوع ایمن سازی بازار داشت، و هم معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، و هم کمیسیون های شهرسازی و معماری، و سلامت و محیط زیست، و رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران جلسات متعددی را در این خصوص برگزار کرده اند. و قرار بود بازار تهران تا پایان این دوره ساماندهی شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهرتهران ادامه داد: در زمان معاونت شهرسازی و معماری سابق، مقرر شد از الگوی بازار تبریز برای بازار تهران استفاده شود. اما متاسفانه مجددا مغفول ماند. لذا به شهردار تهران تذکر می دهم، که با توجه به رویکرد مدیریت شهری دوره پنجم، در توجه به حوزه های نرم افزاری، تا پایان امسال موضوع ایمن سازی بازار تهران را تعیین تکلیف کنند.

سالاری همچنین برضرورت تعیین تکلیف تامین پارکینگ، در محدوده مرکزی شهر، در فرایند بازنگری طرح تفصیلی تاکید کرد.

وی در خصوص صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی گفت: از آنجاییکه تخریب و نوسازی بناهای تاریخی امکان پذیر نیست. طی جلساتی که کمیسیون شهرسازی و معماری شورا، با شهرداری تهران داشت، تصمیم گیری شد که شهرداری با رویکرد تشویقی نسبت به صدور پروانه مرمت برای بناهای تاریخی اقدام کند، و بسته های تشویقی را به مرمت این بناها اختصاص دهد، تا این اقدام به الگویی برای سایر شهرهای کشور تبدیل شود. اما این موضوع نیز تاکنون مغفول مانده و ضرورت دارد، شهرداری تهران طی دو هفته آینده لایحه مربوطه را جهت بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه دهد.

 

9-215

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: