• سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩-١٥:٣٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٣٩٠
سید آرش حسینی میلانی گزارش داد

مشارکت شورایاران در عملیات میدانی مقابله با ویروس کرونا، تهیه اقلام ضد عفونی و جمع‌آوری کمک‌های مالی

نائب رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در دویست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در مورد فعالیت های شورا یاری ها در محلات در زمینه مقابله با ویروس کرونا گزارش داد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، سید آرش حسینی میلانی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته توسط شورایاران در مبارزه و مواجهه با اپیدمی* کرونا گفت: شورایاران به علت رسالت اجتماعی که دارند، نوعی ماموریت نسبت به سرنوشت، وضعیت و رفاه مردم محله برای خود تعریف کرده و در این زمینه احساس وظیفه می‌کنند.

وی ادامه داد: آنها در مواقع حساس که بحران خاصی در سطح شهر و محلات به وجود می‌آید، پیش‌قدم شده و با روحیه مددکارانه و داوطلبانه به میدان مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا ورود پیدا کردند، و ضمن سازماندهی اولیه اقداماتی را در برابر این ویروس آغاز کردند.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اقدامات مختلفی توسط شورایاران در زمینه مقابله با ویروس کرونا انجام شده است، اظهار داشت: دسته‌ای از اقدامات در زمینه اطلاع‌رسانی بوده و شورایاران با استفاده از فضای مجازی و امکاناتی که در اختیار داشتند، محتوای آموزشی تولید شده توسط اداره خدمات شهرداری را در سطح محلات توزیع کردند. آنها در اقدامی دیگر، در سرای محلات بر توزیع اقلام تبلیغاتی نظارت داشته و کمک کردند. حدود شش هزار محتوای آموزشی توسط شورایاران در این مدت توزیع و منتشر شده است.

حسینی میلانی با بیان اینکه شورایاران اقداماتی هم در جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی انجام دادند، تصریح کرد: یارانه‌هایی که به حساب هر محله توسط ستاد شورایاری‌ها واریز شده بود، از سوی شورایاری‌های محلات برای مقابله با کرونا هزینه شده است. مجموعا شورایاری‌ها حدود ۳۵۰ میلیون تومان در این رابطه اختصاص دادند.

وی افزود: شاید این رقم در مقایسه با ارقامی که توسط شهرداری تهران در بحث مبارزه با کرونا هزینه شده، قابل توجه نباشد. اما باید این مورد را در نظر گرفت که یارانه‌ای که توسط ستاد شورایاری‌ها در اختیار شورایاری‌ها قرار گرفته بود، در مبارزه با این ویروس هزینه شده است.

نائب رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها با تاکید بر اینکه شورایاران با توجه به ارتباطی که در سطح محلات با خیرین دارند، کمک‌هایی را برای مقابله با ویروس کرونا جمع‌آوری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این کمک‌های مالی در تهیه اقلام ضد عفونی، بسته‌های بهداشتی و مواد غذایی هزینه شده است. حدود 132 هزار ماسک، 10 هزار گان(روپوش)، 20 هزار بسته شیلد پرستاری و حدود 40 هزار لیتر الکل و ژل، 16 دستگاه تب‌سنج و حدود 100 هزار بسته بهداشتی نیز بین شهروندان و کادر درمانی توزیع شده است.

حسینی میلانی اضافه کرد: قابل ذکر است که در این مورد، منابع شورایاران متکی بر کمک‌‌های مردمی است و شورایاران با استفاده از ارتباطات اجتماعی خود، مبالغی را از خیرین دریافت کرده و در این امور هزینه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه غیر از جمع‌آوری کمک‌های مالی و توزیع اقلام، شورایاران در بحث‌های نظارتی نیز حضور داشتند، ابراز داشت: با همکاری کارگروه مشارکت‌های اجتماعی سازمان مدیریت بحران، چک لیست‌های نظارتی برای شورایاران ارسال شد و در این حوزه نیز شورایاران گزارش‌های میدانی از ضد عفونی کردن مراکز زیر نظر شهرداری، از جمله میادین میوه و تره‌بار، ایستگاه‌های اتوبوس و غیره تهیه کرده، و در اختیار ستاد شورایاری‌ها قرار داده‌اند که به شورا و شهرداری بازتاب داده خواهد شد.

این عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در مورد ورود شورایاران به عملیات میدانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا هم بیان کرد: شورایاران در کنار سایر نهادهای محلی از جمله بسیج و تشکل‌های مردم‌نهاد برای مقابله با ویروس کرونا حضور و ورود میدانی به عرصه کردند، و با حفظ نکات ایمنی و بهداشتی در عملیات گندزدایی و ضدعفونی کردن شهر نقش داشتند.

به گفته این عضو شورای شهر، شورایاران در عالی‌ترین سطح برای مقابله با ویروس کرونا در محلات حضور دارند، و حتی از جان مایه گذاشتند و نشان دادند به رسالتی که برای خود قائل هستند، به شدت پایبندند.

وی از برنامه‌ریزی برای انجام اقداماتی با محوریت شورایاران و اداره کل سلامت شهرداری تهران خبر داد، و یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده، شورایاران در بحث غربالگری ویروس کرونا در سطح محلات حضور خواهند داشت. در این زمینه با شهرداری تهران هماهنگی‌هایی انجام شده تا در بحث غربالگری و شناسایی کانون‌های تمرکز بیماران کرونایی در سطح محلات از ظرفیت شورایاران استفاده شود.

نائب رییس ستاد هماهنگی شورایاری‌ها از تهیه گزارشی در زمینه اقدامات شورایاران توسط ستاد هماهنگی شورایاری‌ها به وسیله فرم‌های مدونی که توسط ستاد در اختیار دبیران و رابطین قرار گرفته، خبر داد، و عنوان کرد: اقدامات شورایاران در این زمینه و برخی موانع و مشکلات نیز از این طریق توسط ستاد به شهرداری منعکس خواهد شد.

*اپیدمی: همه گیری

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: