• سه شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٩-١٤:١٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٣٨٨
انتقاد زهرا نژاد بهرام از عدم هماهنگی میان دستگاه های اجرایی

امیدواریم دولت و مجموعه مسئولان نظام در خصوص نحوه برخورد با کرونا به جمع بندی واحد برسند

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر وزیر بهداشت رئیس ستاد مبارزه با کروناست، پس چرا دستگاه های اجرایی و نظارتی مصوبات ستاد را اجرا نمی کنند؟! مگر قرار نبود طرح فاصله گذاری اجتماعی در پایتخت اجرا شود؟! امیدواریم دولت و مجموعه مسئولان نظام در خصوص نحوه برخورد با کرونا به جمع بندی واحد برسند.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا نژاد بهرام در دویست و هفتمین جلسه شورا و پس از استماع گزارش علیرضا زالی رییس ستاد مقابله با کرونا  با تقدیر از عملکرد پزشکان و پرستاران به انتقاد از عدم هماهنگی میان دستگاهای اجرایی پرداخت و گفت:ما به عنوان نماینده مردم یک مسئولیت هایی داریم. بنابراین دغدغه های شهروندان را مطرح می کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول شیوع کرونا خدمات کادر درمان که برای ما قهرمانان جبهه مبارزه با کرونا هستند نادیده انگاشته شده است.

این وضعیت درباره دوستان ما در شهرداری تهران، بهشت زهرا،آتش نشانی،سازمان میادین و... که در واقع قهرمانان شهری هستند نیز  مشاهده می شود. انتظار داریم عملکرد اعضای خط مقدم مبارزه با کرونا دیده و مشکلات آنها برطرف شود.

عضو شورای شهر در ادامه سوالاتی را از رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران مطرح کرد و گفت:جناب آقای زالی به هر حال شهروندان و ما به عنوان نمایندگان مردم سؤالاتی از شما در خصوص تصمیمات ستاد ملی کرونا داریم. ستاد ملی کرونا از روز اول تصمیم گرفته و اعلام کرده بود شهروندان باید در خانه بمانند و خود را قرنطینه کنند. اما از روز اول کاری سال جدید یعنی شتبه ادارات باز و عملا بسیاری از شهروندان که کارمند بودند مجبور شدند سر کار حاضر شوند.

چرا ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت به قیمت جان دهها هزار تن، ادارات را باز و مانع قرنطینه تهران شود؟

عضو هیات رئیسه شورای شهر گفت: باید این سوال را پرسید که بر چه اساسی تصمیم گرفته شد که ادارت باز و فعالیت های اقتصادی از سر گرفته شود تا شهروندان از روز شنبه با ازدحام و ترافیک روبرو شود.  آیا شما فرمانده ستاد کرونا نیستید؟

نژاد بهرام افزود: ما این سؤال را از شما داریم. چرا طرح پیشنهاد ما را برای تعطیلی مترو نپذیرفتید؟ شورای شهر در جهت فاصله گذاری اجتماعی خواستار تعطیلی حمل و نقل عمومی و ادارات بود. اما چطور فعالیت ها مانند سابق به حالت عادی بازگشت؟ چه کسی چنین تصمیمی گرفت؟!

زهرا نژاد بهرام در ادامه افزود : ما از شما به عنوان رئیس ستاد انتظار داریم که این سؤالات را پاسخ بدهید. آقای دکتر زالی فرمودید ما از هماهنگی به وجود آمده در ستاد و دستگاه های اجرایی تشکر می کنیم. من معتقدم در واقع این ناهماهنگی به شدت در شهر تهران قابل مشاهده است.

عضو هیات رییسیه شورا تاکید کرد: ما میگوییم که مترو تعطیل شود،اما ناگهان میبینیم که ادارات از روز شنبه شروع به کار می کنند. پس هماهنگی کجاست؟ ما می گوییم برای ایجاد فاصله گذاری اجتماعی که مصوبه ستاد ملی کرونا است تردد اتوبوس ها کم شود اما به دنبال تصمیمات یک شبه و خلق الساعه برخی مسئولان در بازگشایی بانک ها و برخی ادارات  با جمع کثیری از شهروندان مواجه میشویم.

عضو هیات رییسه شورای شهر در ادامه خطر نشان کرد: در واقع می توان گفت ستاد ملی کرونا به یک راهکار مشخصی  نرسیده است یا  ستاد ملی نتوانسته است با دستگاه های نظارتی و اجرایی به یک جمع بندی برسد.

نژاد بهرام در ادامه گفت: من به عنوان نماینده مردم در شورای شهر از شما  سؤالات بسیار جدیاز شما داریم. اگر وزیر بهداشت رئیس ستاد مبارزه با کروناست پس چرا دستگاه های اجرایی و نظارتی مصوبات ستاد را اجرا نمی کنند؟! مگر قرار نبود طرح فاصله گذاری اجتماعی در پایتخت اجرا شود؟!

نژاد بهرام افزود: نکته بعدی این است که آیا وزیر بهداشت رئیس ستاد کروناست یا وزیر کشور؟ اگر استراتژی دولت و حاکمیت بر این است که وزارت بهداشت رئیس ستاد کرونا در سطح ملی و شهر تهران باشد یعنی اولویت سلامت و جان مردم است. اگر اولویت این است تمام استراتژی ها و تاکتیک ها باید بر مبنای این استراتژی تعریف بشود.

وی ادامه داد: اگر اولویت اقتصاد است که وزیر اقتصاد را منصوب کنند به عنوان رئیس ستاد کرونا. اگر اولویت رعایت مسائل امنیتی است بنابراین بهتر است وزیر کشور رئیس ستاد  کرونا باشد.

نژاد بهرام در ادامه یاد آور شد: وقتی دولت و حاکمیت به این جمع بندی می رسد که وزیر بهداشت رئیس ستاد مقابله با کرونا باشد پس چگونه است که طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط دستگاه های اجرایی رعایت نمی شود. امیدواریم دولت و مجموعه مسئولان نظام در خصوص نحوه برخورد با کرونا به جمع بندی واحد برسند تا در شهر تهران شاهد چنین آشفتگی هایی نباشیم.

عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: برای مبارزه با کرونا و حفاظت از شهروندان در پایتخت نیازمند تدبیر و تصمیمات ویژه هستیم، امیدواریم مسئولان با ایجاد هماهنگی های لازم مانع از آسیب دیدن شهروندان باشند.

11-207

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: