• يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩-٠١:٥٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٣٦٨
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران:

حضور یک میلیون نفر بخش خدماتی به معنای مجوز حضور دیگر شهروندان نیست

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در تهران یک میلیون نفر باید خدمت کنند تا 9 میلیون نفر دیگر بتوانند زندگی کنند. لذا حضور این افراد در شهر در این ایام به معنای مجوز حضور دیگر شهروندان نیست. لذا باید با در خانه ماندن، زنجیره انتقال کرونا را قطع کنیم.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، سید محمود میر لوحی در دویست و ششمین جلسه شورا با اشاره به اخبار شیوع کرونا در نوروز امسال و اتفاقاتی که در آمریکا، فرانسه، کانادا، اسپانیا و ایتالیا رخ داده است، گفت:  شیوع این بیماری در این کشورها نشان داد ملت ایران چه کار بزرگی را پشت سر گذاشت. مردم به پیام نوروز که پیام عاطفه، پیام نو شدن و پیام وحدت و صفا و صمیمیت است، توجه کردند. و با نشستن در منازل و بیرون نرفتن در روز طبیعت، وظیفه خود را انجام دادند و ما نیز باید از این اقدام ارزشمند تجلیل کنیم.

وی با بیان اینکه با وجود تحریم ها مردم در خرید کردن وسایل ضروری مراعات کردند و شاهد کمبود کالاها در کشور نبودیم، تاکید کرد: باید قدردان مردم ایران باشیم که با فداکاری این شرایط را تحمل می کنند.

محمود میرلوحی با بیان اینکه امروز کرونا مشکل جهانی است، گفت: واکنش به کرونا نیز باید مسئله ملی و جهانی باشد، و همه باید اهمیت سلامت همسایگان را به رسمیت بشناسند. همه باید با هم در برابر این مشکل ایستادگی کنیم. لذا از همه سازمان های بین المللی می خواهم که به ترامپ فشار بیاورند تا تحریم های ناعادلانه علیه ایران شکسته شود.

عضو شورای شهر تهران افزود:  سلامت فراتر از یک مسئله شخصی و خصوصی است. ما نیاز به انسان های سالم و نهادهای دموکراتیک برای حفظ حیات انسان و بشر و طبیعت داریم.

میرلوحی ضمن تشکر به مدیران شهری که در ایام شیوع کرونا دوشادوش بزرگان عرصه بهداشت و درمان کشور برای حفظ سلامت جامعه مبارزه کردند، گفت:  امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند. این نگرانی دیروز با ترافیک ایجاد شده تشدید شد و پیام نگران کننده ای به جامعه داد.

این عضو شورا اظهار داشت: ما امیدواریم مادامی که این تهدید همچنان وجود دارد و کشورهای دنیا با آن درگیر هستند، مردم ما در منازل بمانند، تا افرادی که کار کردن آنها ضرورت دارد بتوانند به وظیفه خود عمل کنند.

وی افزود:  حدود یک میلیون نفر در تهران در بخش درمان، بخش پسماند و ... باید فعالیت کنند، تا بتوانند خدمات خود را به مردم ارائه کنند. حضور افرادی که خدماتشان در این ایام برای حفظ سلامت شهر اهمیت دارد، مجوزی برای حضور سایر اقشار جامعه نیست.

5-206

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: