• يکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٨-٠٤:٥٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٣٣٠
شهربانو امانی:

شهرداری و فرمانداری برای عدم حضور مردم در سطح شهر مداخلاتی انجام دهند

عضو شورای شهر تهران از شهردار و فرماندار تهران درخواست کرد، مداخلاتی برای عدم حضور مردم در سطح شهر انجام دهند و مراکز تفریحی زیرنظر خود را تعطیل کنند.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران شهربانو امانی، در دویست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران به شهردار و فرماندارتهران نسبت به عدم قرنطینه پایتخت تذکر داد.

وی با اشاره به اینکه در بحران جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا، بنا بر آمار سازمان بهداشت جهانی، ایران بعد از چین و ایتالیا دارای بالاترین نرخ همه گیری در جهان است، گفت: در حالی که قرنطینه به شدت و سطح اپیدمی به عنوان تنها راه حل کنترل اپیدمی مطرح می شود، هنوز هیچ سطحی از قرنطینه در سطح تهران دیده نمی شود. و مسولین تنها به توصیه برای عدم خروج مردم از منزل اکتفا کرده اند.

امانی با بیان اینکه در ایتالیا از نظر آمار مبتلایان و فوت ناشی از ویروس کرونا به ایران نزدیکی وجود دارد، گفت: این در حالی است که ورود و خروج از تمامی شهرها ممنوع است، و به جز خواربار و داروخانه ها، تمامی فعالیت ها تعطیل شده و جرایم سنگینی برای افرادی که بدون دلیل قانع کننده در سطح شهر تردد می کنند، در نظر گرفته شده است. نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد، هدف از اتخاذ این تصمیم این است که هیچ زمانی برای از دست دادن وجود ندارد.

عضو شورای شهر تهران یادآور شد، متأسفانه مسئولین ما تصور می کنند که هنوز زمان کافی برای آنها وجود دارد.  

امانی با اشاره به اینکه از مرکز گل و گیاه شهید محلاتی و دریاچه شهدای خلیج فارس بازدید داشته است، تصریح کرد: هیچ گونه کاهش جمعیتی نسبت به ایام عادی در این اماکن دیده نمی شود. شدت و ضعف اپیدمی، افزون بر همکاری مردم ، به کنترل های اجتماعی نیز وابسته است. هم اکنون هیچ سطحی از کنترل اجتماعی در شهر دیده نمی شود. تصاویری که از شهرهای خالی از جمعیت در چین و ایتالیا دیده می شود، به جز همکاری مردم، به خاطر مداخله دولت است. تاکنون در سطح شهر تهران جز درخواست از مردم برای عدم حضور در سطح شهر، هیچ مداخله ای صورت نگرفته است. به این دلیل مردم هشدارها را جدی نگرفتند، چون هیچ عملی از سوی مسئولین دیده نمی شود.

وی افزود:  عدم  اعلام ممنوعیت برای فعالیت های غیر ضروری و تعطیلی مکان های تجمع، مانند بازارها، باعث گسترش دامنه بحران و افزایش فشار بر بیمارستان ها و کادر درمانی شده است. بر همین اساس خسارات مالی نیز به دلیل طولانی کردن مدت بحران افزایش خواهد یافت.

امانی با بیان اینکه مردم تهران قطعا درک خواهند کرد که یک قرنطینه عمومی کوتاه مدت بسیار  کم خسارت تر از یک بحران طولانی مدت است، افزود: با درک عمق بحران، ضروری است فرمانداری تهران با به کارگیری راهکارهای اجرایی، هرگونه ورود و خروج از شهر را جز در موارد خاص ممنوع اعلام کند، و با اتخاذ تدابیر لازم، نیازهای مردم را در اولویت قرار دهد.

وی همچنین به شهردار تذکر داد: در اسرع وقت نسبت به تعطیلی مراکز اقدام، و تلاش برای ارائه خدمات عمومی را متمرکز کنند. و با استفاده از ظرفیت سامانه ۱۳۷ از مشارکت های مردمی برای شناسایی اقشار آسیب پذیر مانند کودکان کار در طی این مدت استفاده شود. زیرا در بازدیدی که از گودهای زباله اطراف تهران داشتیم، با وضعیت اسفباری مواجه شدیم.

عضو شورای شهر تهران تأکید کرد: به همه مسئولان هشدار می دهم، در صورت عدم مدیریت بحران کنونی، آسیب به مناطق بیشتری وارد می شود.

4-205

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: