• سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٨-١٢:١١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٢٩٥
اعطا مطرح کرد

اختصاص ١۵٠٠ میلیارد ریال از منابع حاصل از سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظوراجرای طرح های پل طبیعت و نیلوفری

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: با پیشنهاد اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورا مقرر شد شهرداری تهران تا سقف 1500 میلیارد ریال از محل منابع حاصل از سرمایه گذاری بخش خصوصی، برای اجرای طرح های اولویت دار پل طبیعت و طرح نیلوفری (اراضی فوقانی راه آهن تهران – تبریز) اختصاص دهد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1399 شهرداری تهران، سازمان ها و شرکت های تابعه در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت.

علی اعطا، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در جریان بررسی تبصره ٣٣ بودجه شهرداری تهران در سال ٩٩ گفت: شهرداری تهران موظف شد در راستای تحقق توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی (TOD) و با هدف کاهش خودرو محوری و افزایش دسترسی به حمل و نقل عمومی نسبت به تعریف و تصویب پهنه (T) حول ایستگاه های مترو مبتنی بر اصول و شاخص های مربوطه در بازنگری طرح تفصیلی شهر تهران از طریق مراجع قانونی(از جمله کمیسیون ماده ۵ و شورایعالی شهرسازی و معماری) ظرف مدت ۶ ماه اول سال ۹۹،  اقدام کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در راستای توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی مقرر شد،تمامی درآمدهای حاصل از صدورپروانه ساختمانی و نظارت فنی در محدوده حداقل ۳۰۰ متری زون‏های* ایستگاه‏های مترو (TOD) را صد درصد تخصیص یافته تلقی کرده و به منظور توسعه ناوگان، تکمیل خطوط و ایستگاه های مترو به حساب شرکت مترو واریز کند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم مناسب سازی معابر در شهر تهران گفت: به منظور ارتقاء سطح دسترسی پذیری شهر و رعایت حقوق کودکان، معلولان و سالمندان و فراهم ساختن تهران به عنوان شهری برای همه و در راستای مصوبات شهر دوستدار کودک و دوستدار سالمند، مقرر شد اعتبار مربوط به روان سازی عبور و مرور پیاده، صرفاً در حوزه مناسب سازی فضاهای شهری و برای توان یابان و اقشار کم توان جسمی – حرکتی و ذهنی هزینه شود.

اعطا افزود: در مصوبه بودجه سال 99، شهرداری موظف شد 15 درصد اعتبارات ردیف های مربوط به توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی، فرهنگی و هنری، سرای محلات، بوستان ها و ... را برای مناسب سازی بوستان ها، پیاده روها و تفرج گاه ها و مناسب سازی پایانه ها و ایستگاه ها و تأسیسات شهری هزینه کند.

عضو ستاد هماهنگی های شورایاری های شهر تهران با بیان اینکه باتوجه به اینکه اعضای شورا قبلاً در جریان بررسی لایحه برنامه پنجساله سوم توسعه شهر تهران در قالب بند 8 ماده 40 مصوبه برنامه پنجساله شهردرای تهران را مکلف کرده بودند تا سند توسعه محلات شهر را در طول سال های اجرای برنامه تهیه کند، افزود: شهرداری مکلف شد در بودجه سال 99 از محل اعتبارات توسعه محلات نسبت به پیش بینی و برنامه ریزی اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی بر اساس سند توسعه محله و نیازهای اهالی محله با استفاده از نظرات و مشارکت شورایاری محله اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد حداکثر تا پایان خردادماه فهرست پروژه های اجرایی هر محله به انضمام صورتجلسه ای که به تأیید شورایاری محله رسیده است را مشخص و به شورا ارائه کند، فهرست این پروژه ها به اطلاع شهروندان و ساکنان خواهد رسید.

عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: با پیشنهاد اعضای کمیسیون شهرسازی و معماری شورا مقرر شد شهرداری تهران تا سقف 1500 میلیارد ریال از محل منابع حاصل از سرمایه گذاری بخش خصوصی، برای اجرای طرح های اولویت دار پل طبیعت و طرح نیلوفری (اراضی فوقانی راه آهن تهران – تبریز) اختصاص دهد.

*زون:منطقه

11-203

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: