چاپ        ارسال به دوست

آغاز برآورده کردن آرزوهای یوسف‌آبادبه گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران «آرزوهای تهران» عنوان کمپینی است که با حمایت زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران و توسط شهرداری تهران آغاز شده تا مدیران شهری خواسته‌ها و آرزوهای شهروندان را بشنوند و با ایجاد تعاملی دوسویه بین مدیران و شهروندان، مشکلات شهر را با کمک یکدیگر برطرف کنند.
فاز نخست این کمپین، اوایل پاییز امسال در محله یوسف‌آباد آغاز شد و همزمان با شب یلدای ۹۸، سه آرزوی برتر آن محله توسط مردم مشخص و برای برآورده شدن در دستور کار شهرداری منطقه ۶ قرار گرفت. این سه آرزو، بازیافت نخاله‌های ساختمانی، بهسازی پیاده‌روی خیابان ۲۲ این محله و احداث یک بازار میوه‌وتره‌بار در حوالی پارک شفق بود.
از آن‌جا که اجرایی کردن هر کدام از این آرزوها، نیاز به بودجه و هماهنگی با سایر ارگان‌ها دارد، شهرداری منطقه ۶ پس از برآوردهای کارشناسی و هماهنگی‌ها، برآورده کردن آن‌ها را آغاز کرده و بهسازی پیاده‌روی خیابان ۲۲ یوسف‌آباد آغاز شده است. در مرحله اول، این پیاده‌رو با آسفالت‌ریزی مرمت شده و سپس كف‌پوش‌ها اصلاح و اجرای كانيو و درختكاری آغاز می‌شود.
آرزوی احداث بازار میوه‌و‌تره‌بار هم قرار است در فضاي باز حياط مجموعه بیمارستان حضرت زهرا(س) احداث خواهد شد که چون این کار به طول می‌انجامد، شهرداری در صدد است که بتواند به‌خاطر نبود فضای خالی در این خیابان، یک بازارچه میوه‌وتره بار موقت به صورت کانکسی احداث کرده تا نیاز مردم محله برطرف شود.
برای برآورده کردن آرزوی بازیافت نخاله‌های ساختمانی هم باید با سیستم کلی بازیافت نخاله‌ها در تهران هماهنگ شد. کارخانه بازیافت نخاله‌های ساختمانی توان بازیافت درصد خاصی از نخاله‌های ساختمانی در کل تهران را دارد و به همین دلیل شهرداری منطقه ۶ سهمیه‌ای برای محله یوسف‌آباد در نظر گرفته که بتواند نخاله‌های ساختمانی این محله را به محل بازیافت برساند.
فاز دوم کمپین آرزوهای تهران مدتی است که در محله امیرآباد تهران آغاز شده و شهروندان آن در حال ثبت آرزو و لایک کردن آرزوهای هم‌محله‌ای‌های خود هستند.


١٥:١٩ - يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٧١٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: