• يکشنبه ٢٠ بهمن ١٣٩٨-١٥:١١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧١٥٥
در صحن شورا صورت گرفت؛

نام گذاری ورزشگاهی به نام خانم گل آسیا / نقش بستن نام استاد ممیز بر خیابان مجاور خانه هنرمندان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با نام گذاری خیابانی به نام استاد مرتضی ممیز از اساتید گرافیک و نیز نام گذاری چند سالن چند منظوره ورزشی به نام بانوان ورزشکار از جمله فرشته کریمی خانم گل آسیا موافقت کردند.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و نود و هفتمین جلسه شورا بررسی صورتجلسه سی و ششمین جلسه کمیسیون نام گذاری و تغییر نام اماکن و معابر عمومی شهر تهران در دستور قرار گرفت.

محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون نام گذاری در توضیح موارد این صورتجلسه گفت: در بند یک خیابان اردلان در مجاورت بوستان که یک نام تکراری است به نام استاد مرتضی ممیز از اساتید به نام حوزه گرافیک نام گذاری می شود.

وی ادامه داد: پارک هنرمنداتن محل استقرار تعدادی قابل توجهی از انجمن های هنری است و لذا نام گذاری خیابانی مجاور این بوستان به نام این استاد هنر گرافیک قابل توجیه است.

حق شناس در ادامه افزود: نام گذاری سالن چند منظوره در میدان بهمن بوستان بانوان به نام فرشته کریمی خانم گل آسیا و نیز سالن استخر در همین بوستان به نام نیروانا اسد بیگی قهرمان قایقرانی آسیا از دیگر مصوبات کمیسیون نام گذاری بوده است.

وی ادامه داد: همچنین نام گذاری سالن چند منظوره ورزشی یاد آوران در خیابان رجایی به نام حشمت الله کهندل از پیشکسوتان کشتی و نیز نام گذاری کوچه هفتم در منطقه 21 به نام شهید محمد علی میرزایی با حفظ شماره و کوچه رفعت به نام شهید اسماعیل  حیدری از دیگر مصوبات کمیسیون نام گذاری بوده است.

در ادامه بهاره آروین با اشاره به نام گذاری سالن های ورزشی به نام ورزشکاران گفت: گزینش اسمی بنا بر چه رویه ای بوده وقتی که در مقام قهرمانی یک تیم سهیم بوده است.

وی ادامه داد: این نام گذاری به گونه ای نباشد که موجب رنجش دیگر ورزشکاران شود.

حسن خلیل آبادی نیز گفت: این تغییر نام ها حاصل ساعت ها کار کارشناسی در کمیسیون نام گذاری است. قبل از آن نیز در شورای نام گذاری مناطق با حضور شورایاران این موضوعات تصمیم گیری می شود و  پیشنهاد های مردم و شورایاران در این تغییرات لحاظ می شود.

مجید فراهانی نیز در خصوص تغییر نام خیابان اردلان گفت: این نام مصطلح شده و اگر بخواهیم نام استاد بزرگی چون استاد ممیز را بر این خیابان بگذاریم چندان مصطلح نمی شود.

سید ابراهیم امینی که در این هنگام ریاست جلسه شورا  را بر عهده داشت گفت: در نام گذاری ها باید ببینیم این نام ها چقدر علقه ایجاد کرده و یا در برخی موارد مردم بر نمی تابند که نام خیابان تغییر یابد و لذا این خود باعث توهین و بی حرمتی به چهره ها و شهدا می شود.

در ادامه محمد جواد حق شناس نیز گفت: تهران شهری است با 400 سال قدمت که در واقع می شود گفت شهری نیست که هر روز شاهد احداث خیابان در آن باشیم، شهر جا افتاده و امکان اینکه سریع شاهد تولد خیابان باشیم وجود ندارد.

وی ادامه داد: اما تعدد نام های تکراری یکی از مشکلات است و لذا در شهر هایی که مراجعان بین الملی دارند این یک  عیب جدی است که یک نام بر چند گذر اطلاق شود.

حق شناس گفت: لذا یکی از اولویت های ما  اصلاح  روند بوده است.

در نهایت تمامی موارد سی و ششمین صورتجلسه کمیسیون نام گذاری به تصویب رسید.

خبر: 12-197

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: