• يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨-١٥:٠٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٦٧٤
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) در صحن شورا بیان داشت؛11-179

ظرفیت مردمی بهترین محمل برای رفع مشکلات است

سردار محمدرضا يزدي فرمانده سپاه محمد رسول الله گفت: از اعضای شورای شهر تهران و شهردار تهران تقاضا می‌کنم از ظرفیت‌ مردم برای رفع مشکلات استفاده کنند چراکه در هر صحنه‌ای که مردم حضور داشته‌اند ما موفق بوده‌ایم که نمونه اخیر آن بر می‌گردد به حضور مردم و پایان آشوب‌ها در کشور و تهران که باید از ظرفیت مردم و حضور موثر آنها در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سرتیپ دوم پاسدار محمد رضا یزدی در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورا در راستای سالروز تشکیل بسیج مستضعیفن در صحن شورا حضور یافت.

سردار یزدی در ابتدای سخنان خود گفت: وقتی از واژه بسیج نام برده می شود؛ ایمان و اعتقاد به خداوند، از خود گذشتگی، خدمت بی منت، شهامت و در نهایت شهادت در اذهان متبادر می شود. در طول 40 سال گذشته بسیجیان همواره عزت و افتخار برای کشور به ارمغان آوردند و من به عنوان کسی که در جبهه بودم  دیدم که اگر نبودند بسیجیان در طول دفاع مقدس حتما شرایط جنگ به آن گونه به اتمام نمی رسید.

وی تصریح کرد: بسیجیان در صحنه‌های مختلف اعم از حوادث و بلایای طبیعی سیل، زلزله و ... در امر خدمت‌رسانی حضور دارند و سیل فروردین ماه نیز بسیجیان حضور پررنگی را در مناطق سیل‌زده مازندران، گلستان و خوزستان داشتند و آنها نخستین نفراتی بودند که پس از این حادثه در مناطق سیل‌زده حضور پیدا کردند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران افزود: بلافاصله پس از حضور نیروهای سپاهی و بسیجی سایر نیروهای مسلح و دستگاه‌ها نیز حضور موثری را در مناطق سیل‌زده داشتند اما به اذعان بسیاری باید به این موضوع اشاره کرد که بسیجیان نقش بزرگی را در امر خدمت‌رسانی در این مناطق داشته و دارند.

سردار یزدی خاطر نشان ساخت : امروزه بسیجیان در فضای جدیدی وارد شده‌اند و اصل کار و بنای آنها خدمت‌رسانی به مردم و همراهی با سایر دستگا‌ه‌هاست و اینک بسیجیان در حوزه‌های بهداشت و کاهش آسیب‌های اجتماعی حضور موثری را داشته‌اند علاوه بر اینکه بسیجیان در مسئله شرکت‌های دانش‌بنیان نیز حضور پررنگی را دارند و در این زمینه تقدیرهای متعددی توسط دستگاه‌های دولتی از بسیجیان انجام شده است.

وی بسیج را یکی از سازمان‌های موفق در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: بسیجیان در این عرصه وارد شده‌اند و در مورد کاهش اعتیاد نیز اقدامات موثری را انجام داده‌اند. در واقع بسیج توانسته است اقدامات موثری را در آموزش پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه‌ها، مدارس، کارخانجات و بوستان‌ها و مراکز آموزشی ارائه دهد و این طرح بیش از دو سال است که آغاز شده است.

 

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران گفت: در مسئله مقابله با اعتیاد بسیج همراهی خوبی را با نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته و دارد. علاوه بر اینکه در حوزه درمان، صیانت و اشتغال معتادان درمان شده نیز گام‌های موثری برداشته شده است.

یزدی با اشاره به راه‌اندازی مرکز جدیدی از سوی بسیج برای درمان، صیانت و اشتغال معتادان بهبودیافته گفت: در این مرکز روش نوینی را برای درمان معتادان ایجاد کرده‌ایم که این روش مورد تایید دانشگاه‌های علوم پزشکی، بهزیستی و همچنین شورای هماهنگی مبارزه با ستاد مواد مخدر استان تهران قرار گرفته است و ادعا داریم که تقریبا 70 درصد از کسانی که در این مرکز فرآیند درمان خود را طی کرده‌اند به جامعه و خانواده بازگشته‌اند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران ادامه داد: در موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در حوزه طلاق نیز بسیج به طور جدی وارد شده است و با راه‌اندازی کارگاه‌هایی در مدارس، بوستان‌ها و فرهنگسراها، اقداماتی در این حوزه انجام داده است و بیش از 200 کارگاه برای تربیت مربیان در این حوزه برگزار شده است که به طور ویژه به مسئله پیشگیری از طلاق می‌پردازند.

یزدی محرومیت‌زدایی در تهران را یکی دیگر از کارهای مهم بسیجیان دانست و گفت: از سال گذشته تا پایان امسال 2500 جهیزیه در اختیار خانواده‌های شناسایی شده قرار می‌گیرد و علاوه بر آن توزیع بیش از 70 هزار سبد کالا از سال گذشته آغاز شده است که تا پایان سال این آمار به 100 هزار سبد کالا خواهد رسید.

وی ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم در شهر موفق بشویم نیازمند توجه و همکاری شهروندان هستیم بنابراین ارتباط خوبی را با شهروندان برقرار کرده‌ایم و کارهای بزرگی را انجام داده‌ایم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران با اشاره به ساخت مسکن توسط بسیج در مناطق سیل‌زده گفت: بازسازی 138 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده در دستور کار بسیج قرار گرفته است و امروز ما در خوزستان، سوسنگرد و دشت آزادگان بازسازی واحدهای مسکونی سیل‌زده را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. علاوه بر اینکه در سایر شهرها و استان‌ها از جمله لرستان، ایلام نیز، بازسازی خانه‌ها در دستور کار بسیج قرار دارد.

سردار یزدی گفت: در حال حاضر 1600 گروه جهادی در تهران فعال هستند که از این تعداد 850 گروه جهادی محله‌محور و 750 گروه جهادی جغرافیایی محور هستند.

وی با اشاره به خدمت‌رسانی به محرومان گفت: ما در هر جایی که از ظرفیت مردم برای خدمت‌رسانی استفاده کرده‌ایم موفق بوده‌ایم و باید از این ظرفیت و پتانسیل به نحو مطلوب استفاده کرد.

 

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران همچنین به راه‌اندازی 400 گروه سرود در تهران اشاره کرد و گفت: بزرگترین گروه سرود مربوط است به سپاه محمد رسول الله (ص) و در واقع بسیج که در حوزه‌های فرهنگی‌ نیز کارهای بزرگی را انجام داده است.

یزدی همچنین به فعالیت‌های بسیج در حوزه کتاب و نشر آن اشاره کرد و گفت: 270 عنوان کتاب که اغلب در حوزه دفاع مقدس نگاشته شده‌اند به چاپ رسیده است که تعداد قابل توجهی از این کتاب‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی عرضه شده است علاوه بر آن 500 عنوان کتاب زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسوی ترجمه شده‌اند.

وی ادامه داد: بنده از اعضای شورای شهر تهران و شهردار تهران تقاضا می‌کنم که از ظرفیت‌ مردم برای رفع مشکلات استفاده کنند چراکه در هر صحنه‌ای که مردم حضور داشته‌اند ما موفق بوده‌ایم که نمونه اخیر آن بر می‌گردد به حضور مردم و پایان آشوب‌ها در کشور و تهران که باید از ظرفیت مردم و حضور موثر آنها در زمینه‌های مختلف استفاده کرد.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران در پایان همچنین به حضور موثر بسیج در اقتصاد مقاومتی در تهران اشاره کرد و گفت: ان‌شاءالله با تلاش و برنامه‌ریزی‌، برنامه‌های بیشتری از سوی بسیج و سپاه در آینده انجام خواهد گرفت.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: