• يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨-١٣:٣٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٦٧٠
عضو شورای شهر تهران در تذکری در مورد آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: 9-179

مدیریت شهری در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدید نظر کند/ دولت در اعلام تعطیلی ها بر اثر آلودگی هوا قطره چکانی عمل نکند

حجت نظری در تذکری خواستار تجدید نظر مدیریت شهری در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا برای سال آینده شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تذکری در مورد آلودگی هوای تهران گفت: متاسفانه شاهد چند روز بسیار آلوده‌ای در هوای شهر تهران بودیم و دراین بین عمده انتظارات برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری بود اما باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست.
وی افزود: البته خود مدیریت شهری این انتظار را در مردم ایجاد کرد و زمانی که سال گذشته به دلیل نزولات آسمانی هوا بهتر شد، مدام گفته شد که دلیل بهترشدن هوای تهران، اجرای طرح ترافیک جدید بود. در صورتی که این طرح در همین صحن شورا و در بین کارشناسان مخالفان زیادی داشت و دارد و همچنان هم به‌نظر می‌رسد که نتوانسته کارآمدی خودش را در کاهش آلودگی هوا نشان بدهد کهذآلودکیزهوا در روزهای اخیر این موضوع را نشان داد.
حجت نظری همچنین خواستار تجدید نظر شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا برای سال آینده شد.
وی یادآور شد: نکته دوم در مورد دولت است، متاسفانه دولت مقاومت شدیدی در تعطیل کردن ادارات و بخش عمومی می‌کند که به‌نظر می‌رسد اگر این اتفاق از پیش اطلاع داده شود، می‌تواند منجر به خروج بخشی از مردم از شهر و کنترل شود.
نظری خواستار شد دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند چراکه این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد.
وی ادامه داد: نه به دولت قبل که منتظر بود با هربهانه‌ای کشور را تعطیل کند و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست و این متاسقانه نشان می‌دهد که سلامت مردم در اولویت نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: انتظار دارم که دولت حتما رسیدگی کند و در روزهایی که پیش بینی افزایش شاخص آلودگی هوا می شود، چند روز را از پیش تعطیل اعلام کنند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: