• يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨-١٣:٢٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٥٥٤
با تصویب در صحن شورا: 9-178

آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی تهران اصلاح می شود

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با یک فوریت طرح اصلاح آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران موافقت کردند.

ه گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورا ی اسلامی شهر تهران در یکصد وهفتاد و هشتمین جلسه شورا بررسی یک فوریت  طرح اصلاح آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران در دستور قرار گرفت.

احمد مسجد جامعی درباره طرح مذکور اظهار داشت: یکی از خواسته های ما واگذاری کارهای شهر به مردم است و بر همین اساس به تقویت شورایاری ها پرداختیم و امروز بیش از 3 هزار نفر عضو شورایاری داریم که امین مردم هستند. شورایاری ها  کسانی هستند که منطقه را از نزدیک می شناسند و لذا حق اظهار نظر برای اینها به مراتب بیشتر از ما برای نام گذاری  است .

وی ادامه داد: در این راستا تصمیم گرفته ایم برای نام گذاری این دوستان نیز مشارکت داشته باشند و لذا در اصلاح آیین نامه نام گذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران درنظر است با اخذ نظرات شورایاری ها یک نفر از ستاد هماهنگی شورایاری در جلسات کمیسیون نام گذاری حضور داشته  و عضو ساختار باشد.

حجت نظری در مخالفت با این طرح گفت: ستاد هماهنگی شورایاری ها و ستاد سمن ها دو ستاد زیر مجموعه کمیسیون فرهنگی هستند و وقتی سه نفر از کمیسیون فرهنگی نیز در کمیسیون نام گذاری حضور دارند عملا نظرات زیر مجموعه های این کمیسیون نیز اعمال می شود.

زهرا نژاد بهرام  نیز گفت: نام گذاری معابر از جمله مواردی است که همواره در دستو.ر کار شورای پنجم بوده و لذا با توجه به روند کار این کمیسیون فوریت طرح کاملا مشخص است.

در نهایت یک فوریت این طرح به تصویب رسید

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: