• يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨-١٣:١٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٥٤٦
نژاد بهرام تاکید کرد:

قدرت شهر باید دست همه باشد

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا نژادبهرام در نشست قدرت شهر که در دانشگاه پارس برگزار شد، تاکید کرد که قدرت شهر به شخص، اشخاص،گروه، سازمان یا نهاد خاصی تعلق ندارد؛ بلکه قدرت متعلق به همه عناصر فعال در حوزه شهر است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، در تعریف شهر، قالبی فضایی با عناصر متعدد و منافع متنوع برای ساکنین در مسیر استحکام و ثبات فضا، ترسیم کرد.

نژاد بهرام شهر را به مثابه یک کلیت دانست و گفت: فارغ از اینکه شهر مفهومی روشنفکرانه است، پدیده ای واقعی هم هست که هویت و واقعیتی مستقل دارد.

 

وی تاکید کرد: سالهاست برنامه ریزان در صدد نوسازی بافت فرسوده اند اما تنها بخشی از پارسلها را نوسازی کرده اند و نه بافت را.


نژادبهرام، مدیریت بر طرح  تفصیلی و جامع و توسعه شهر را هم از این قضیه مستثنی ندانست.


رئیس کمیته شهرسازی این سوال را مطرح کرد که "شهرها چه قدر با برنامه ریزیها همسو هستند؟"

او ادامه داد: سبک زندگی مردم به شهر هویت می دهد و در حال حاضر، شهر به عنوان عنصری که هویت و ظرفیت دارد، نادیده گرفته شده و قدرت شهر مغفول مانده است.


نژادبهرام تاکید کرد که با روشن شدن ابعاد قدرت شهری، در معادلات و مذاکرات در نظر گرفته می شود.


عضو شورای شهر، گفت: قدرت، مجموعه ای از قانونمندیهاییست که دانش تولید می کند؛ انضباط آفرین است و دانش و قدرت مستقیما متضمن یکدیگرند.


نژادبهرام در خصوص حوزه اثر قدرت و تاثیرش بر زندگی، بحث قانونگذاری، ساناندهی، سازماندهی بر مدیریت، طراحی فضا و...را مطرح کرد و نمایندگی قدرت شهر بر عهده همه عناصر فعال در حوزه شهر است.

به گفته این عضو شورای شهر، قدرت موجود از دست رفته نیست؛ حیات دارد؛ بازتولید می شود به این دلیل که در دستان عناصر باز زنده و بازسازی شده ی شهرند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: