• شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨-٠٩:٥٢
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٤٣١
شهربانو امانی در سومین نشست TODپهنه های حمل و نقلی بیان داشت؛

با انسان محوری می توان به انتظارات نسل آینده پاسخ داد/ رویکرد مبتنی بر TODراهکاری برای تغییر شهر از خودرو محوری به انسان محوری است

رییس کمیته حمل و نقل و کمیته TOD شورای اسلامی شهر تهران گفت: حل مشکل آسیب های اجتماعی با تحقق انسان محوری میسر است و آن زمان که رویکرد ما در مدیریت شهری بر پایه تی او دی باشد انسان محوری نیز حادث خواهد شد.

ه گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سومین نشست تی او دی با عنوان پهنه های حمل و نقلی با حضور محسن هاشمی ریاست شورای شهر تهران، پیروز حناچی شهردار تهران، شهربانو امانی رییس کمیته حمل و نقل و کمیته تی او دی شورا، بهاره آروین رییس کمیته شهر هوشمند شورا، زهرا نژاد بهرام رییس کمیته شهر سازی شورا، محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل شهرداری تهران، گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و جمعی از مدیران و متخصصان حوزه حمل و نقل و شهرسازی برگزار شد.

شهربانو امانی به عنوان رییس کمیته تی او دی در ابتدای این نشست گفت: این نشست نقطه تلاقی معاونت حمل و نقل، متخصصین حمل و نقل و معماری و شهرسازی است، فرایندی که در توسعه شهری باید انجام می گرفت.

وی ادامه داد: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خود آن قوم بخواهد، قبله در آغاز شورای پنجم 93 درصد مردم تهران از ما حل معضل ترافیک و آلودگی هوا را خواستند و برای تحقق این امر بیش از سه برابر به شورای پنجم رای دادند تا ضوابط و شرایطی که نفس شهر را به شماره انداخته بود تغییر کند. در این دو سال ما نیز به عنوان نهاد نظارتی سعی کردیم علاوه بر اینکه آرامش و ثبات را بر مجموعه شهرداری حاکم کنیم ضوابط و شرایط را برای این تغییر به وجود آوریم.

امانی افزود: در این راستا اقدامات مختلفی هم انجام شد از جمله اینکه معاونت حمل و نقل شهرداری  تلاش کرد سیاست طرح ترافیک 40 ساله را طرحی نو در اندازد.

رییس کمیته حمل و نقل و کمیته TODشورا گفت: ما نمی توانیم به شهروندان بگوییم که صدای شما را شنیدیم اما کاری نکرده ایم و لذا برای ایجاد تغییر سکان شهر تهران و کلید تهران را به یک شهردار متخصص دادیم. امروز علم انسانی سریع الانتقال است و دیگر نیازی به تزریق قطره چکانی تجربه های دیگر نداریم لذا ما این  نشست برگزار می کنیم تا همگرایی را به هم افزایی تبدیل کنیم.

امانی خاطر نشان ساخت: متاسفانه یا خوشبختانه در برنامه دوم توسعه شهر تهران هم از TODاسم برده بودند و قرار بود در این زمینه مطالعه شود یعنی TODسابقه 7 ساله دارد اما تا دوره پنجم شورا اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفت.

امانی در ادامه افزود: می خواهم شما را توجه دهم به هفته تهران که بسیار پر کار و پر بار بود. هفته گذشته معاونت اجتماعی مسابقه نقاشی کودکان را برگزار کرد که نزدیک به  10 هزار اثر به دبیر خانه رسید و  140 اثر به معرض دید مردم گذاشته شد، در اختتامیه نیز من شرکت کردم و دیدم که کودکان شهرشان را چگونه تصویر کردند.

امانی در ادامه با به تصویر در آوردن چندین اثر کودکان گفت: شما می بینید که در نقاشی ها کودکان تغییر سبک زندگی را خواهان هستند، کودکان که مدیران آینده این شهر هستند هم مترو را دیده اند و هم بچه های خیابان را ، هم محیط زیست را دیده اند و هم شهر بدون زباله را و هم زندگی مسالمت آمیز را. 60 درصد شرکت کنندگان این مسابقه دختران بودند  زنان آینده ای که  مانند  ما نیستند که برای رفتن به ورزشگاه سالها صبر کنند و آنچه می خواهند را هم اینک ندا سر می دهند. در تمام اثر های کودکان بارزه ای از انسان محوری دیده می شود.

شهر بانو امانی در ادامه گفت: آری با انسان محوری می شود به خواسته های کودکان امروز و مدیران فردا پاسخ داد. حل مشکل آسیب های اجتماعی با تحقق انسان محوری محقق می شود و آن زمان که رویکرد ما در مدیریت شهری بر پایه TODباشد انسان محوری نیز حادث خواهد شد. زمانی که شهر از خودرو محور بودن به انسان محور بودن تغییر کند.  خوشبختانه نسل آینده ما به درستی به مدیران خود گفته اند چه می خواهند؛ انسان محوری !

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مرتبط