چاپ        ارسال به دوست

حسینی میلانی مطرح کرد:

تشریح سه گام فعالیت شورایاری‌ها در دوره پنجم

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهرام سید آرش حسینی میلانی عصر امروز در مراسم آغاز به کار پنجمین دوره شورایاری‌های محلات شهر تهران گفت: حدود ۲۰۰ سال از روزی که تهران به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد، می‌گذرد. در این ۲۰۰ سال، این شهر تغییرات و تحولات شتابناکی را پشت سر گذاشته است. در این دوران، این شهر معماری و سبک‌ زندگی‌اش دچار تغییرات شده و طبیعت هم دستخوش تغییر شده است.


وی با بیان اینکه هویت شهر تهران در این مدت با تغییرات و دگرگونی‌هایی روبه‌رو بوده است، اظهار داشت: برخی معتقدند در این مدت، هویت محله‌ای رو به کاستی است که باید برای رفع این مسئله برنامه‌ریزی و اقداماتی را انجام داد. اکنون پس از ۲۰۰ سال دوباره علاقه‌مندان این شهر، در برابر این پرسش قرار گرفته‌اند که هویت راستین این شهر کدام است و چگونه باید هویت اصیل تهران را به عنوان شهری زنده، کهن و دارای مجموعه‌ای از المان‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی بازسازی و احیا کرد تا شاهد پویایی آن باشیم.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری علاوه بر ماموریت‌های مختلفی که دارد، یکی از مهمترین رسالت‌هایش احیا و پاسداشت هویت شهری است، تصریح کرد: یکی از دلایل برگزاری این همایش در هفته تهران نیز به این خاطر است تا شورایاران در خط مقدم احیای هویت شهر تهران هستند. معتقدم این مهم محقق نخواهد شد مگر آنکه شورایاران حلقه نخست مدیریت شهری باشند.

حسینی میلانی ادامه داد: اکنون شورایاران در ۳۴۷ محله فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. خوشبختانه انتخابات هیات رئیسه اکثریت شورایاری‌ها برگزار شده و مستقر شده‌اند. انتخابات هیات رئیسه تعداد اندکی از شورایاری‌ها باقی مانده که تا پایان مهر ماه انجام می‌شود تا فرایند استقرار آنها نیز انجام شود.

وی با اشاره به سه گام فعالیت شورایاری‌ها در دوره پنجم خاطرنشان کرد: با تشکیل دوره پنجم شورایاری‌ها و انتخاب هیات رییسه شورایاری‌های محلات شهر تهران، تلاش شد فعالیت این انجمن‌ها در مقطع جدید در سه گام پیش بینی شده تا فرایند خدمت‌رسانی آنها به شهروندان تسهیل شود. گام اول ارزیابی و اولویت‌بندی مشکلات محله است.

نائب رئیس ستاد شورایاری‌ها افزود: در این رابطه شورایاران محلات گزارش تحویل و تحول محله خود را با بهره‌گیری از تجربیات دوره چهارم، مشکلات محله خود را بررسی و در گزارشی آنها را تدقیق و ارائه می کنند تا قبل از بودجه اولویت‌های اصلی محلات به شورا ارائه شود.

حسینی میلانی با اشاره به گام دوم فعالیت شورایاری‌ها ابراز داشت: در اصلاح اساسنامه شورایاری‌ها، اخذ نظرات شورایاران در تصویب بودجه محلات مورد موافقت قرار گرفت. این کار در دستورکار معاونت برنامه‌ریزی شهرداری نیز قرار گرفته و امیدواریم نظرات شورایاران در متناسب‌سازی بودجه محلات و پروژه‌های محلات محقق شود.

وی با بیان اینکه شورایاران در گام سوم باید به دنبال گسترش ارتباط گروه‌های مختلفی محلی برای حل مسائل و دغدغه‌های شهروندان محله‌های مختلف تهران باشند، عنوان کرد: امیدوارم تا اسفندماه سال جاری این گام نتایج عملی و ملموسی به همراه داشته باشد و بتوانم گزارش آن را همزمان با اختتامیه رویداد بزرگ "حکایت تهران" به شهروندان محترم تهرانی ارائه شود.

این عضو شورای شهر در پایان از زحمات شهردار تهران، رئیس و اعضای شورای شهر تهران، مجموعه شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، وزیر ارتباطات، وزیر کشور، استاندار و فرماندار تهران، فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، وزارت اطلاعات، فرماندهی بسیج تهران و... بابت تلاش‌هایشان برای برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات شورایاری‌ها تشکر کرد.


٠٩:٤٤ - پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٤٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: