• يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨-١٥:٤٠
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٣٣٣
شهربانو امانی در خصوص املاک واگذار شده شهرداری بیان داشت؛ 7-169

بعد از دو سال گزارشی از املاک واگذار شده شهرداری به شورا ارسال نشده است/ هم چنان تعداد زیادی از املاک در دست اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارد

رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان این سوال که چرا شهرداری تاکنون اطلاعات املاک و زمین های واگذاری شده را در سامانه شفافیت بارگذاری نکرده است؟ گفت: متاسفانه با گذشت حدود 2 سال از این مصوبه و تذکرات مکرر اعضای محترم شورا، هنوز گزارشی در این خصوص به شورا ارسال نشده است .

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران شهربانو امانی در یکصد و شصت و نهمین جلسه شورا با اشاره به موضوع ساماندهی املاک واگذار شده از سوی شهرداری تهران گفن: همانگونه که می دانید حفظ، حراست و نگهداری ، سه اصل مهم در صیانت از بیت المال و اداره ی امور دولتی و عمومی است.

وی ادامه داد: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع افزایش اعتماد عمومی وشفافیت در واگذاری املاک در شورای پنجم طرحی تحت عنوان "الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره برداری املاک اراضی و اموال غیر منقول شهرداری به اشخاص حقیقی ، حقوقی و موسسات عمومی غیر دولتی" به تصویب رساند.

امانی افزود: بر اساس ماده واحده این مصوبه مقرر شد هر گونه واگذاری املاک اراضی و اموال غیر منقول شهرداری تهران و سازمان ها و شرکت های تابعه به صورت حق بهره برداری به رایگان یا با شرایط معین به موسسات و نهاد های عمومی غیر دولتی اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله موسسات خیریه بیمارستان ها، مساجد، هیات ها و امثالهم باید پس از ارایه لایحه توسط شهرداری تهران، به تصویب شورای اسلامی شهر تهران برسد.

امانی اظهار داست: همچنین بر اساس تبصره دوم مصوبه مذکور ، شهرداری تهران مکلف شد فهرست تمام واگذاری های مغایر موضوعه این مصوبه از سال 78 به بعد به انضمام مستندات مربوطه را ، حداکثر ظرف سه ماه تهیه و جهت بررسی و تصمیم گیری به شورای اسلامی شهر تهران ارایه نماید.

امانی گفت: متاسفانه با گذشت حدود 2 سال از این مصوبه و تذکرات مکرر اعضای محترم شورا، هنوز گزارشی در این خصوص به شورا ارسال نشده است. بر اساس اطلاعاتی که در این خصوص به اینجانب رسیده است هم چنان تعداد زیادی از املاک شهرداری تهران در دست اشخاص حقیقی و حقوقی و نهاد های مختلف قرار دارد.

امانی همچنین خاطر نشان ساخت: تعدادی از این املاک در قالب خدمات رسانی به شهروندان و خدمات عام المنفعه به صورت رایگان واگذار شده است و اغلب این املاک در نقاط برخوردار تهران و دارای ارزش ریالی بالایی هستند. به عنوان مثال در سال 94 شهرداری اقدام به واگذاری زمینی به شماره پلاک ثبتی 1/3219 به نشانی الهیه ف خیابان عطاری مقدم ، خیابان دامپزشکی می کند.

این عضو شورا در ادامه اظهار داشت: لذا از شهردار تهران درخواست دارم که ضمن پاسخ به سوالات ذیل اطلاعات کامل واگذاری پلاک ثبتی مذکور از قبیل (مشخصات طرف قرارداد، نحوه انعقاد قرارداد، یک نسخه از قراداد، ارزش  و مشخصات کامل زمین ) را به شورا ارسال نماید و نسبت به تعیین تکلیف زمین مذکور اقدام کند.

1-هم اکنون نحوه واگذاری و بهره برداری املاک و اراضی متعلق به شهرداری به چه صورت است؟

2-در خصوص حل این معضل و ساماندهی املاک و مستغلات شهرداری تهران تاکنون چه اقداماتی صورت گرفته است و چه برنامه ای وجود دارد؟

3-روند باز پس گیری املاک و اراضی که خارج از ضابطه به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده، در چه وضعیتی قرار دارد؟(ارسال اطلاعات کامل املاک و اراضی پس گرفته شده و نشده همراه با آدرس دقیق ملک ، ارزش فروش ملک ، میزان تخفیف ، مقدار پرداخت نقدی ، تعداد اقساط و مدت تقسیط ، مدت زمان بهره برداری )

4- چرا شهرداری تاکنون اطلاعات املاک و زمین های واگذاری شده را در سامانه شفافیت بارگذاری نکرده است؟

 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مرتبط