• چهارشنبه ٣ مهر ١٣٩٨-٠٨:٠٧
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦١٠٩
شهربانو امانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

گلایه عضو شورای شهر از دهن کجی‌های موتورسواران به او

امانی گفت: گاهی اوقات که به موتورسواران متخلف تذکر می‌دهم به من دهن کجی می‌کنند و راه خود را ادامه می‌دهند.

  به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران شهربانو امانی عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اظهار تاسف از اینکه بسیاری از موتور سواران به قوانین راهنمایی و رانندگی پایند نیستند، گفت: در بسیاری از موارد دیده شده آن‌ها بدون کلاه ایمنی و در خلاف جهت حرکت می‌کنند که این تخلف خطرناکی است.

امانی با بیان اینکه در برخی از این موارد موتورسواران جان خود ار از دست می‌دهند، اظهار کرد: در این شرایط برخی خانواده‌ها پدر خود را از دست می‌دهند و به دنبال آن مشکلات جدیدی برایشان به وجود می‌آید.

عضو شورای شهر تهران در خصوص موتور سوارانی که در پیاده‌رو‌ها تردد می‌کنند گفت: من خودم چندین بار جلوی موتور سوارانی را که از پیاده رو عبور می‌کردند گرفتم و آن‌ها هم به ناچار به خیابان رفتند و معتقدم هر جا که مردم برای دفاع از حقوق خود ایستادگی کنند می‌توانند جلوی بی قانونی را بگیرند.

امانی تصریح کرد: خیلی وقت‌ها که من جلوی موتور سیکلت‌های متجاوز به حریم عابر پیاده را می‌گیرم آن‌ها دهن کجی می‌کنند و به راه خود ادامه می‌دهند.

او با بیان اینکه در کشور ما کسی که مطالبه گر هست تحت حمایت قانون نیست، گفت: هر بار که خواستیم خواستار تشدید برخورد با موتور سواران متخلف شویم شرایط اقتصادی را بهانه کردند.

امانی با تاکید بر اینکه پلیس حق ندارد موتور سیکلت‌های کاربراتوری را شماره گذاری کند، گفت: دولت باید از یارانه سوخت برای تغییر موتور‌های کاربراتوری به انژکتوری حمایت کند و با دادن وام کم بهره به جوانانی که از طریق موتور امرار معاش می‌کنند از آن‌ها حمایت کند تا موتور سیکلت‌های انژکتوری تهیه کنند.

او در پایان با بیان اینکه بستن کمربند ایمنی تنها هنجار اجتماعی است که نهادینه شده است، اظهار کرد: امیدوارم قوانین مربوط به موتور سیکلت هم در کشور ما نهادینه شود.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: