• شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨-١١:٤٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٠٥٩
با پیگیری کمیته اجتماعی شورای شهر و به همت مدیران شهرداری منطقه 12 :

مرکز خدمات اجتماعی پیام در محله هرندی بازگشایی شد/فخاری: مردم توقع دارند نشانه‌هایی از تغییرات مثبت را در شهر مشاهده کنند

مرکز خدمات اجتماعی پیام (رویش) عصر روز گذشته با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر و چند تن از مدیران شهری در محله هرندی واقع در منطقه ۱۲ تهران بازگشایی شد.
 

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران الهام فخاری عصر روز گذشته در مراسم بازگشایی این مرکز که از سال‌ها پیش تحت عنوان انبار پیام شناخته می‌شد و به همت کمیته اجتماعی شورای شهر تهران تبدیل به یک مرکز خدمات اجتماعی شد، ضمن تقدیر از سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ و حسینی، شهردار ناحیه ۴ این‌ منطقه گفت: از همکاری مدیران شهری منطقه ۱۲ به دلیل پیشبرد پروژه تبدیل انبار پیام به مجتمع خدماتی چندمنظوره و تاسیس گرمخانه ویژه زنان در این منطقه تشکر می‌کنم؛ ضمن اینکه لازم می‌دانم از آقای شاهمیر، معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ شهرداری تهران نام ببرم و به خاطر پشتکار، تلاش و پیگیری ایشان در توجه به آسیب‌ها و سرمایه‌سازی اجتماعی تشکر و قدردانی کنم.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه گفت: در پاییز سال گذشته با فعالان مدنی و مدیران شهری منطقه ۱۲ در گفت‌وگوی اجتماعی "تهران امید دارد" در مورد مرکز پیام صحبت کردیم. در برخی محورها دارای نظرات همسو بودیم و در بعضی موضوعات نظر مخالف داشتیم اما همه درخصوص لزوم بازگشایی این مرکز برای بهبود وضعیت محله هرندی هم‌داستان بودیم. خوشحالم پیش از اینکه یک سال از آن زمان بگذرد مرکز خدماتی پیام را بازگشایی کردیم.
وی افزود: لازم می‌دانم از تلاش، پیگیری و نگاه تخصصی همکارانمان در کمیته اجتماعی و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران و البته همه عزیزانی که موارد اجتماعی به همت آنان و به دور از دوربین‌ها و تریبون‌ها دنبال می‌شود تشکر کنم.
فخاری تصریح کرد: موفقیت منطقه ۱۲ و ناحیه ۴ منطقه این بود که ظرفیت همه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی، خصوصی و عمومی را به عنوان یک سرمایه مشترک به کار گرفت.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه ضمن تشکر از شورایاران و سازمان‌های مردم‌نهاد هم گفت: اگر شهرداری می‌تواند به خوبی نقش اجتماعی خود را ایفا کند به دلیل حضور فعال و تشخیص درست این عزیزان است. همه باید در راستای حل مسائل ریشه‌دار کمک کنیم تا ریل‌گذاری‌ها به سمت بهبود شکل بگیرد.
وی اضافه کرد: اینکه ظرفیت‌های اقتصادی را در مسیر اقدامات خدماتی، درمانی، آموزشی و سلامت فعال کنیم می‌تواند بسیار راهگشا باشد. مسائل تهران یک‌شبه به وجود نیامده و کسی انتظار حل یک‌شبه آنها را ندارد اما انتظار به‌جا و به‌حق مردم این است که حداقل نشانه‌هایی از تغییر به چشم‌شان بخورد.

قدردان‌ تلاش گذشتگان هستیم
فخاری تاکید کرد: این سخنان نفی‌کننده تلاش‌ها و زحمات گذشتگان نیست. ما قدردان زحمات آنان هستیم و تلاش می‌کنیم اگر کاستی‌هایی وجود داشته آنها را ریشه‌یابی کرده و به سمت حل مسئله حرکت کنیم.
وی با اشاره به حسن همکاری میان‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مدارس صبح رویش بیان کرد: هم‌افزایی میان شهرداری، آموزش و پرورش و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه زنان، کودکان و آموزش یک مدل تیپ از موفقیت است.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه سخنان خود گفت: همانطور که قول داده بودیم توسعه فاز به فاز مرکز خدماتی پیام را دنبال خواهیم کرد. امیدوارم که در سال‌های آتی نوجوانان و جوانانی را که به واسطه این مرکز توانمند شدند و برای کشورشان افتخار آفرین شدند باز هم ببینیم و از دوره‌ای که در محله شهید هرندی افتخار خدمت داشتیم به نیکی یاد کنیم.


لزوم گزارش مداوم از پیشرفت پروژه مرکز پیام به شورای شهر

فخاری با اشاره به لزوم پیگیری پیشرفت پروژه مرکز پیام به صورت ماه به ماه گفت: بهتر است این پیگیری را انجام دهیم تا بتوانیم پیشرفت فازهای گوناگون پروژه، میزان اثربخشی و کارایی هر بخشی را که فعال می‌شود، به شورای شهر هم گزارش دهیم.
رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر بحث سلامت اجتماعی به عنوان یک محور بسیار مهم تاکید کرد و اظهار داشت: لازم است در مرکز پیام به صورت ویژه به بحث سلامت روان اجتماعی هم توجه کنیم؛ ضمن اینکه می‌توانیم از ظرفیت انجمن های غیردولتی به عنوان یک فرصت ویژه و در یک مدل مناسب استفاده کنیم.
فخاری همچنین ضمن تقدیر و قدردانی از وزارت بهداشت بیان کرد: همه با هم برای پروژه مرکز پیام تلاش کردند و به جای نگاه تجاری و اقتصادی نیاز مردم محله را ارج نهادند.
وی در پایان با اشاره به فضاهای بی دفاع شهری و لزوم اتخاذ تدبیراتی برای ایمن‌سازی این فضاها گفت: ضرورت دارد که برای این فضاها تدبیر اعتبار بودجه‌ای داشته باشیم؛ چرا که مناسب‌سازی اینگونه فضاها به‌ویژه در مناطقی مثل منطقه ۱۲ راهگشا خواهد بود و به بهبود وضعیت شهر کمک می‌کند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: