• يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨-١١:٣٨
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٩٨٣
حجت نظری در تذکری به معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران بیان داشت:4-163

تسهیلات و تهاتر با دستگاه ها در جهت بازسازی و مرمت معابر برای آسایش شهروندان فراهم شود

رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است شهرداری تهران، مشخصا معاونت مالی و اقتصادی، ضمن اهتمام و جدیت بیشتر در الزام دیگر دستگاه‌ها به بازسازی و مرمت معابر حفاری شده، تعامل مناطق با دستگاه‌های خدماتی را تسهیل کند و امکان تهاترهایی که منجر به آسایش شهروندان می‌شود را فراهم سازد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران حجت نظری در یکصد و شصت و سومین جلسه شورا ضمن تجلیل از شهدای هفدم شهریور بیان داشت: امروز هفدهم شهریورماه، روزی است که یادآور زنان و مردان شجاعی‌ست که در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب در اقدامی شجاعانه در برابر ظلم و استبداد ایستادگی کردند. لازم می‌دانم یاد آنان را گرامی بدارم.
نظری در ادامه افزود: همچنین در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی هستیم. قیامی که به الگویی برای مبارزات آزادی‌خواهانه بدل شده و می‌توان از آن درس ایستادگی در برابر ظلم و ظالم گرفت. امیدوارم همه ما حسینی باشیم و توان ایستادگی در برابر ظلم را بیابیم. 
وی ادامه داد: در این ایام از شهروندان و به خصوص عزاداران حسینی دعوت می‌کنم که به مساله مهم پسماند به‌جا مانده از ایستگاه‌های صلواتی و هیئات‌ها و تکایا توجه داشته باشند و تا حد امکان، تلاش کنند تا به‌جای استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، از موارد تجزیه‌پذیر یا قابل شستشو استفاده کنند، چراکه پلاستیک معضلی جدی برای شهر و محیط‌زیست ماست.
نظری در ادامه گفت: تذکر امروز بنده در مورد بی‌توجهی برخی از سازمان‌ها و نهادها نظیر اداره آب، اداره برق و حتی سایر ارگان‌های خدماتی به حقوق شهروندان است. طی یک ماه اخیر از چند نقطه از تهران، به‌ویژه از نقاط مرکزی شهر بازدید کرده و متوجه شدم که متولیان آب، برق، گاز و امثال آن، بعضا اقدام به حفاری و کنده‌کاری در سطح معابر کرده اما پس از پایان عملیات‌شان، اقدام به مرمت و تعمیر معبر نمی‌کنند.
رییس کمیته مشارکت های شورای شهر تهران خطاب به مسئولان شهرداری تهران گفت: در همین راستا لازم است شهرداری تهران، مشخصا معاونت مالی و اقتصادی، ضمن اهتمام و جدیت بیشتر در الزام دیگر دستگاه‌ها به بازسازی و مرمت معابر حفاری شده، تعامل مناطق با دستگاه‌های خدماتی را تسهیل کند و امکان تهاترهایی که منجر به آسایش شهروندان می‌شود را فراهم سازد. از دستگاه‌های مربوطه نیز می‌خواهم که به منظور احترام به حقوق شهروندان، بلافاصله پس از اتمام عملیات نسبت به اصلاح معابر و بازگرداندن آن به حالت اولیه اقدام کنند. چراکه متاسفانه تعلل در این روند، سبب برخی از مشکلات نظیر تصادف و اخلال در رفت و آمد شهروندان شده و دشواری‌های زیادی را نیز برای معلولان ایجاد می‌کند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: