• چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨-١٦:٤١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٨٦٩
اعطا مطرح کرد:

برگزاری همایش‌های فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق در جهت ارتقاء سیما و منظر شهری

رئیس همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق با بیان اینکه اعضای کمیته‌های نما در مناطق 22 گانه پایتخت با یکدیگر گفت‌وگو نمی‌کنند گفت: برگزاری همایش‌های فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق می‌تواند در ارتقاء سیما و منظر شهری مؤثر واقع شود .

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران علی اعطا در نخستین همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق که هم‌ اکنون با حضور محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، محمود  میرلوحی عضو شورای شهر تهران و عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در حال برگزاری است، با بیان اینکه در کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران موضوع کمیته‌های نما در تقسیم‌بندی داخلی به کمیته معماری و طرح‌های شهری واگذار شد، اظهار کرد: به دنبال تصویب مصوبه طراحی، پایش و اجرای نماهای شهر تهران در تیر ماه سال 97، دبیرخانه‌‌ای ذیل کمیته‌ معماری  بدین منظور تشکیل شد.

 

وی با اشاره به آسیب‌شناسی‌های انجام شده در این زمینه تصریح کرد: به نظر می‌رسد که کمیته‌های نمای مناطق 22 گانه با یکدیگر گفت‌وگو نمی‌کنند. اگرچه در هر منطقه تجربیاتی وجود دارد اما بین اعضای کمیته‌های نمای 22 منطقه شهر تهران گفت‌وگو و تبادل نظری برقرار نیست.

 

رئیس همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطق اضافه کرد: البته تقریباً به صورت ماهانه در شورای شهر جلساتی با حضور ناظران شورا در کمیته‌های نما برگزار می‌شود و مسایل و مشکلات به اشتراک گذاشته می‌شوند. اما بقیه اعضای کمیته‌های نما از جمله اعضای هیأت علمی به عنوان اساتید دانشگاهی یا اساتید طرح‌های شهری یا معاونان شهرداران مناطق در بحث کمیته‌های نما با یکدیگر گفت‌وگویی ندارند.

 

اعطا با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد زمینه‌سازی گفت‌وگوی اعضای کمیته‌‌های نما در مناطق 22 گانه عنوان کرد: به نظر می‌رسد برگزاری همایش‌های فصلی می‌تواند زمینه گفت‌وگوی مشترک را برای اعضای کمیته‌های نما در مناطق 22 گانه شهر تهران ایجاد کند. به همین منظور اتاق‌های فکر 6گانه‌ای تشکیل و به دنبال آن نمایندگانی از این اتاق‌ها انتخاب شده تا در پنل‌‌های همایش فصلی شرکت کنند و با یکدیگر به صورت عمومی به گفت‌وگو بپردازند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی ارائه فعالیت‌ها به صورت جمعی دارای بازتاب بیشتری است اضافه کرد: هم‌اکنون حدود 150 تا 160 نفر به عنوان کارشناسان طراز اول در کمیته‌های نما و حوزه سیما و منظر شهری فعالیت می‌کنند. این افراد می‌توانند در قالب یک NGO و تشکل، اهداف مشترکی را به صورت تدریجی دنبال و به یک جمع‌بندی برسانند.

 

به گفته رئیس همایش فصلی اعضای کمیته‌های نمای مناطقاین افراد می‌توانند مسایل مرتبط با ارتقاء سیما و منظر شهری را هدف‌گذاری کرده و به صورت جدی دنبال کنند.

 

 

اعطا تأکید کرد: حضور اعضای کمیته‌های نما در کنار یکدیگر در قالب همایش‌های فصلی می‌تواند به اجرایی کردن مصوبه شورای شهر تهران کمک کند.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: