• جمعه ٤ مرداد ١٣٩٨-١٨:٢٦
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٢١٥
سید آرش حسینی میلانی در نشست خبری ستاد انتخابات پنجمین دوره انجمن های شورایاری محلات شهر تهران بیان داشت؛

برخورد عوامل نظارتی با تخلفات احتمالی / منطقه 4 بیشترین آمار شرکت کنندگان در انتخابات را ثبت کرده است

نایب رییس ستاد هماهنگی شوریاری ها گفت: انتخابات به صورت گسترده در سطح شهر تهران در حال برگزاری و به صورت همزمان هیأت نظارت، رصد ستاد شورایاری‌ها را بر عهده دارد و عوامل نظارتی نیز به ثبت تخلفات می‌پردازند و اگر در حین رأی‌گیری تخلف آشکار باشد عوامل نظارتی جلوگیری خواهند کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران نشست خبری ستاد انتخابات پنجمین دوره انجمن‌های شورایاری محلات شهر تهران با حضور سید آرش حسینی میلانی نایب رییس ستاد هماهنگی شوریاری ها، زهرا نژاد بهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران و جوادی یگانه معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.
در این نشست میلانی با اشاره به آمار شرکت کنندگان در انتخابات گفت: میزان مشارکت شهروندان بیش از آنچه بود که تصور می کردیم و تا ساعت 16 بالغ بر 380 هزار نفر در انتخابات شرکت کرده اند.
وی ادامه داد: از میان شرکت کنندگان 61 درصد آنها را آقایان و 39 درصد رأی‌دهندگان را بانوان تشکیل داده اند. 
میلانی در ادامه با اشاره به میزان مشارکت شهروندان در مناطق گفت: منطقه 4 با 38 هزار نفر، منطقه 5 با 30 هزار نفر و منطقه 15 با 29 هزار نفر بیشترین میزان رأی‌ دهندگان را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین به لحاظ میزان مشارکت منطقه‌ای منطقه 19، 12 و 18 بیشترین میزان رأی‌دهندگان را به خود اختصاص داده‌‌اند.
نایب‌رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها با اشاره به بیشترین مشارکت محلات در شهر تهران تصریح کرد: محله‌های گلشن، نعمت‌آباد، شکوفه، تهرانپارس غربی و عبدل‌آباد بیشترین میزان مشارکت محلات را به خود اختصاص داده‌اند.
میلانی ادامه داد: اگر روند به همین ترتیب ادامه پیدا کند میزان مشارکت خوبی از شهروندان خواهیم دید. 
وی در پاسخ به سؤالی درباره ادغام فعالیت هیأت نظارت بر انتخابات و هیأت اجرایی عنوان کرد: این دو با یکدیگر ادغام نشده‌اند و هر کدام از هیأت‌ها وظایف خود را اجرایی می‌کنند. قرار بود ستاد هیأت نظارت بر انتخابات شورایاری‌ها در شورای شهر تشکیل و به صورت مانیتورینگ توسط اعضای شورا برگزار شود که به دلیل مشکلات فنی این امکان فراهم نشد. اما هم‌اکنون هر کدام از ستادها فعالیت‌های مربوط به خود را انجام می‌دهند.
عضو شورای شهر تهران ضمن تقدیر از شهردار پایتخت به دلیل همکاری ستودنی در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها عنوان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها با همکاری و پتانسیل معاونت خدمات شهری و معاونت اجتماعی به خوبی در حال اجرا شدن است. البته قبل از برگزاری انتخابات هیأت اجرایی مناطق به احراز صلاحیت و تأیید مدارک پرداختند و همزمان با فعالیت هیأت اجریی، هیأت نظارت نیز بر این روند نظارت کردند و اگر ستاد خبری به صورت یکسان تشکیل شده به این دلیل است که کار برای خبرنگاران راحت‌تر باشد. 

وی در پاسخ به سؤالی درباره تخلفات صورت گرفته در روند برگزاری انتخابات شورایاری‌ها تصریح کرد: انتخابات به صورت گسترده در سطح شهر تهران در حال برگزاری و به صورت همزمان هیأت نظارت، رصد ستاد شورایاری‌ها را بر عهده دارد و عوامل نظارتی نیز به ثبت تخلفات می‌پردازند. تلاش شده تا هیأت نظارت تخلفات را به صورت حقوقی ثبت کنند و اگر در حین رأی‌گیری تخلف آشکار باشد عوامل نظارتی جلوگیری خواهند کرد. اگرچه در برخی از مناطق نیز تخلفاتی گزارش شده اما طبق روال جلوگیری‌های لازم هم انجام شده است.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: