• سه شنبه ٨ بهمن ١٣٩٨-٠٩:٠٤
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٧٠٣٩
محسن هاشمی با اشاره به سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) تاکید کرد:

خطبه تاریخی حضرت فاطمه (س) تحلیل عمیقی از مبانی اجتماعی دین ارائه می دهد

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در خطبه تاریخی حضرت زهرا در مسجد پیامبر، تحلیل عمیقی از مبانی اجتماعی دین ارائه می شود، مطالعه و تامل بر این خطبه را به همه نخبگان و پژوهشگران توصیه کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در ابتدای یکصدو نودو چهارمین جلسه شورا ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت کوثر پیامبر، فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت: با وجود زندگی بسیار کوتاه حضرت زهرا، ایشان نقش و اثرگذاری برجسته ای در تاریخ اسلام دارند، در جامعه که دختر زنده به گور می شد، نقش زن تا اندازه ای ارتقا یافت که در شرایط خفقان سیاسی و امنیتی که شخصیتهای بزرگی نظیر امیرمومنان، سلمان و ابوذر، امکان ابراز نظر و انتقاد نداشتند، زهرای مرضیه با فصیح ترین و شجاعانه ترین ادبیات، سکوت را شکست و الگویی بزرگی را برای زنان و مردان مسلمان در تاریخ به جا گذاشت.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به فاصله کوتاه  حدود سه ماهه ای که از رحلت پیامبر تا شهادت حضرت زهرا گذشت افزود: در این فرصت بار روشنگری و حمایت از حقانیت و عدالت سیاسی و اقتصادی بر دوش فاطمه سلام الله علیها بود و عملا امام علی و سایر صحابه برجسته پیامبر، در سایه شجاعت، حکمت و مجاهدت فاطمه حضور داشتند.

وی ادامه داد: این فعالیت اجتماعی ماندگار، در حوزه سیاسی، به انتقاد از ظلم به امت در محروم کردن جامعه از رهبری شایسته ترین افراد و در حوزه اقتصادی به انتقاد از ظلم در غصب فدک، که میراث پیامبر برای حضرت زهرا جهت رسیدگی به معیشت مستضعفین جامعه بود.

محسن هاشمی با بیان اینکه در خطبه تاریخی حضرت زهرا در مسجد پیامبر، تحلیل عمیقی از مبانی اجتماعی دین ارائه می شود، مطالعه و تامل بر این خطبه را به همه نخبگان و پژوهشگران توصیه کرد.

وی در ادامه سخنانش یادی از مرحوم هاشمی کرد و ادامه داد: در اینجا بی مناسبت نیست که یادی کنیم از سفرتاریخی آیت الله هاشمی رفسنجانی به مدینه و فدک در سال 1387، که در این سفر برای نخستین بار درهای بقیع پس از سالها به روی بانوان ایرانی گشوده شد و همچنین موضوع پراهمیت فدک که حتی در میان شیعیان نیز مورد کم توجهی قرار داشت وتنها بعنوان یک داستان مذهبی طرح می شد، با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در فدک و ثبت جهانی آن، احیا گردید.

194-1

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: