محسن هاشمی در مراسم سالگرد آیت الله طالقانی در بهشت زهرا بیان داشت:
امروز بیش از هرزمان دیگری خلا حضور روحانیون مردمی با سلوک را حس می کنیم/ سیره و روش زندگی و نگاه آیت الله طالقانی باید بازآفرینی شود
رییس شورای اسلامی شهر تهران با حضور بر مزار آیت الله طالقانی اظهار داشت: شاید امروزبیش از هرزمان دیگری خلا حضور روحانیون مردمی با سلوک متفاوتی نظیر آیت الله طالقانی را در جامعه حس می کنیم و اگر نهاد روحانیت می خواهد جایگاه گذشته خود در اثرگذاری بر نسل جوان و نخبگان را احیا کند، باید سیره و روش زندگی و نگاه آیت الله طالقانی را بازآفرینی کند.
 ١٣:٢٢ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسن خلیل‌آبادی مطرح کرد: 7-164
شهرداری تهران لایحه تشکیل سازمان گردشگری را هرچه زودتر به شورا ارائه دهد
رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ابراز امیدواری کرد: هر چه زودتر طبق ماده ۷۲ برنامه سوم شهرداری، با ارائه لایحه سازمان گردشگری از سوی شهردار تهران گام اصلی در این رابطه برداشته شود.
 ١١:٥١ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
صدر اعظم نوری در دفاع از لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی مطرح کرد: 6-164
ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی یک ضرورت است
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری تاکید کرد: در کنار کنترل منابع متحرک آلودگی ها باید به موارد دیگر از جمله آلاینده های مربوط به ژنراتورهایی که برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر آلودگی هوا، آلودگی صوتی ایجاد می کند نیز چاره ای اندیشیده شود.
 ١١:٤٢ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا صورت گرفت: 5-164
تصویب لایحه ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی شهر تهران
اعضای شورای اسلامی شهر تهران طبق لایحه ارسالی از شهرداری تهران با ساماندهی منابع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی و عمرانی شهر تهران موافقت کردند.
 ١١:٣١ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مجید فراهانی:3-164
لزوم توجه به احیای بوستان جنگلی چیتگر/ انسداد لوله آب و آتش سوزی دلایل از بین رفتن تدریجی پارک جنگلی چیتگر
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان صحن علنی شورای شهر و ضمن تذکر به لزوم توجه به احیای بوستان جنگلی چیتگر نسبت به تحلیل و خشک شدن درختان جنگلی چیتگر هشدار داد و از شهرداری تهران خواست در این رابطه ورود جدی داشته باشد.
 ١٠:٤٢ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعطا مطرح کرد: 2-164
‏‎انجام اقدامات غیرقانونی در شوراهای معماری مناطق
‏‎رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران با اشاره به انجام برخی اقدامات غیرقانونی از جمله اضافه‌بنا، طبقه و سطح اشغال در شوراهای معماری مناطق از شهرداری خواست تا در ستاد نسبت به این موضوع حساسیت ویژه نشان دهند.
 ١٠:٢٦ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: 1-164
لزوم تاسیس نهاد شورا در کشور میراث گرانقدر مرحوم طالقانی است
محسن هاشمی با اشاره به ایام سالگرد رحلت آیت الله طالقانی گفت: طرح مساله لزوم تاسیس نهاد شورا در کشور میراث گرانقدر مرحوم طالقانی است که امروز به درخت تناور و بالنده شوراهای اسلامی شهر وروستا تبدیل گردیده است.
 ٠٩:٣٢ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
در بازدید 4 ساعته زهرا صدر اعظم صدر نوری از میدان مرکزی میوه و تره بار اعلام شد؛
بازارهای میوه و تره بار باید در دسترس همه شهروندان باشند
در بازدید 4 ساعته رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از میدان مرکزی میوه و تره بار و جلسه‌ای که بعد از این بازدید در سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برگزار شد، راهکارهای توسعه کیفی و کمی میادین و بازارهای میوه و تره بار و ساز و کارهای خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر این مراکز خدماتی به شهروندان، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
 ٠٨:٥٢ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی در مراسم افتتاح المپیک ارامنه ایران مطرح کرد:
مدیریت شهری از تقویت فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی ارامنه و همه شهروندان استقبال می کند
رییس شورای اسلامی شهر تهران که در افتتاحیه مسابقات ورزشی سراسری ارامنه ایران سخن می گفت تاکید کرد: مدیریت شهری از تقویت فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی ارامنه و همه شهروندان استقبال می کند، چرا که فعالیتهای سالم تاثیر مستقیمی بر افزایش سلامتی ونشاط وشادابی جامعه دارد و مضاعف بر آن این ورزشهای آماتوری می تواند بستری برای کشف استعدادها و جوانان توانمندی باشد که بتوانند در ورزشهای قهرمانی برای کشور افتخار بیافرینند.
 ١٥:٢٧ - شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
احمد مسجد جامعی خبر داد:
مراسم روز تهران امسال، باشكوه تر از گذشته برگزار مي شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران به اشاره به نام گذاری 14 مهر به نام روز تهران گفت: امسال نيز براي چهارمين سال تلاش مي شود تا اين روز را كه رسالت آن آشنايي شهروندان تهراني با عناصر هويت شهري تهران است با شكوه تر از هر سال برگزار شود.
 ١٣:٢٤ - شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام در بازدید از پروژه های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در منطقه ۱۵ بیان داشت:
بنای تاریخی حرم "سیده ملک خاتون" در منطقه ۱۵ شهر تهران در حال تخریب است/ او اولین زن حکومت‌گر شیعی مذهب در تاریخ ایران و حاکم ری بوده/ بهداشت محیطی در محله ها بسیار پایین است؛ جمع شدن زباله، بوی بد و جوی های بعضا پر از لجن
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پروژه های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در منطقه ۱۵ (اتابک مینابی) به زودی الگوی بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در تهران نی شوند.
 ١٦:١١ - دوشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
تذکر احمد مسجد جامعی به سندی فراموش شده در شهرداری تهران:10-163
ساختمان مرکز هنرهای سنتی ـ آیینی تعیین تکلیف شود/ این ساختمان می‌تواند محل گردآوری آثار مربوط به سیدالشهداء (ع) شود
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر تکمیل و بهره‌برداری پروژه مرکز هنرهای نمایش و آیینی از شهرداری تهران خواست نسبت به وضعیت این پروژه که سال‌ها از زمان شروع به ساخت آن می‌گذرد به شورا گزارش دهد.
 ١٥:١٤ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
در صحن شورا به تصویب رسید:9-163
اختصاص 20 درصد از ردیف بودجه حمایت از توسعه و تجهیز مدارس برای مناسب سازی مدارس دخترانه دولتی
اعضای شورای اسلامی شهر تهران بر اساس طرح دو فوریتی که از سوی ناهید خدا کرمی رییس کمیسیون سلامت شورا وصول شد با اختصاص 20 درصد از ردیف بودجه حمایت از توسعه و تجهیز مدارس برای مناسب سازی مدارس دخترانه دولتی در مناطق 22 گانه موافقت کردند.
 ١٤:٢٥ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
درخواست حبیب‌زاده از رییس شورای شهر:8-163
صورتجلسه های کمیسیون تشخیص باغات بررسی شود
رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه برخی از املاک فاقد شرایط احراز باغ بوده اما در صورتجلسه کمیسیون تشخیص باغات، ملک باغ اعلام شده است از رییس شورای شهر خواست صورتجلسه های کمیسیون تشخیص باغات را بررسی و نتیجه آن را در صحن شورا اعلام کند.
 ١٢:٥٣ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا صدر اعظم نوری بیان داشت:7-163
نبايد بگذاريم حتي يك درخت ديگر قطع شود/ راي غير باغ شورا به باغ!
رييس كميسيون سلامت،محيط زيست و خدمات شهري شوراي شهر تهران گفت: در شرايطي كه ١٢٨هكتار از باغات تهران طي ده سال نابود شده نبايد بگذاريم حتي يك درخت ديگر قطع شود.
 ١٢:٤٨ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تذکر داد:6-163
لزوم توجه به ایمنی بوستانها ، پارک های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری
مجید فراهانی رییس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران طی تذکری به شهردار تهران ضمن تسلیت به بازماندگان ضایعه دلخراش فوت نوجوان تهرانی در فضای سبز بزرگراه شهید ستاری، برای بار دوم به لزوم توجه به ایمنی بوستانها ، پارک های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری تاکید کرد.
 ١٢:٤١ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
شهربانو امانی در تذکری نسبت به عدم ساماندهی موتور سیکلت ها بیان داشت:5-163
حدود 64درصد موتورسیکلت‌های پایتخت از رده خارج هستند/ لزوم توجه و آموزش فرهنگ صحیح شهر نشینی از سوی شهرداری تهران
رییس کمیته ایمنی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه هیچگونه برنامه اجرایی و کارشناسی شده در خصوص ساماندهی موتور سیکلت ها دیده نمی شود و ضبط و توقیف موتور سیکلت ها در پارکینگ هم هیچ دردی از این معضل حل نمی کند لذا باید به صورت همه جانبه درباره موتور سیکلت چاره اندیشی کرده و از اقدامات سلبی در این زمینه خودداری نمود.
 ١١:٥٠ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت نظری در تذکری به معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران بیان داشت:4-163
تسهیلات و تهاتر با دستگاه ها در جهت بازسازی و مرمت معابر برای آسایش شهروندان فراهم شود
رییس کمیته مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر تهران گفت: لازم است شهرداری تهران، مشخصا معاونت مالی و اقتصادی، ضمن اهتمام و جدیت بیشتر در الزام دیگر دستگاه‌ها به بازسازی و مرمت معابر حفاری شده، تعامل مناطق با دستگاه‌های خدماتی را تسهیل کند و امکان تهاترهایی که منجر به آسایش شهروندان می‌شود را فراهم سازد.
 ١١:٣٨ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژادبهرام، در تذکری به وزیر راه و شهرسازی بیان داشت3-163
دستگاه های دولتی پایبندی به تعهدات شان در قبال بازآفرینی شهری ندارند/ تاکنون حتی یک متر مربع از اراضی دولتی به منظور نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده تخصیص نیافته است
رییس کمیته شهر سازی و عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه علی رغم توافق اولیه مبنی بر پیشبینی 300 میلیارد تومان در جهت تامین سهم دولت در ایجاد و توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی در محدوده های هدف (بافت فرسوده) برای کلانشهر تهران، این رقم در مراحل بعدی به 53 میلیارد تومان کاهش یافت.
 ١٠:٣٠ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محسن هاشمی بیان داشت:1-163
دلخوشی ابوالفضل، برترین دانشجوی مکتب حسین(ع) سقایی اطفال تشنه او بود/ 17 شهریور گویا ترین سند در حقانیت انقلاب اسلامی در جهان است/ پروژه های نیمه تمام فرهنگی هر چه سریعتر تکمیل شوند
رییس شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت تاسوعا و عاشورای حسینی و نیز روز 17 شهریور بر لزوم تکمیل پروژه های فرهنگی نیمه تمام نظیر مجموعه ارزشمند تئاتر آیینی صبا و طغرل از سوی معاونت های اجتماعی و عمران شهرداری تهران تاکید کرد.
 ٠٩:٢٦ - يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
از سوی اعضای شورا صورت گرفت؛
بازدید مرتضی الویری و ناهید خداکرمی از انجمن آلزایمر ایران
مرتضی الویری رییس شورای عالی استان ها و ناهید خداکرمی رییس کمیته سلامت شورا ی اسلامی شهر تهران از انجمن آلزایمر ایران بازدید کردند.
 ١٥:٥٢ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژادبهرام خبر داد:
کارگروه ساماندهی ترافیکی خیابان بهار در منطقه 5 تشکیل شد
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خیابان بهار واقع در منطقه 5 در اغلب ساعات شبانه روز نه جای پارک دارد و نه ترافیکش سبک می شود گفت: بر خلاف بند 1-12 طرح تفصیلی و علی رغم کسری شدید پارکینگ مجوز بهره برداری و پایان کار دو بیمارستان(عرفان نیایش و امید) در منطقه ۵ در سال های گذشته صادر شده است.
 ١٢:١٠ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد سالاری در همایش کمپین" نما، هویت شهر ما" بیان داشت؛
شکل گیری جنبش های مدنی در توجه به حقوق عمومی وکیفی سازی در شهر تهران از دستاوردهای شورای پنجم است
رییس کمیسون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما در این دوره مدیریت شهری بزرگراه، پل و تونل نساختیم و بخشی از جامعه شهری مارا به ناکارآمدی متهم می کنند، این در حالیست که ما اقدامات خوبی را تحت تاثیر جنبش های مدنی انجام دادیم و علی رغم وجود صاحبان قدرت و نفوذ و امضاهای طلایی، توانستیم بسیاری از مسیرهای دور زدن قانون را مسدود کنیم از جمله، شهرداری تهران را ملزم به بررسی نقشه های نما در فرایند صدور پروانه کردیم.
 ١٠:٤٩ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
زهرا نژاد بهرام درهمایش "کمپین نما، هویت شهر ما" بیان داشت؛
نما متعلق به فضای عمومی شهر و جزء حقوق شهروندی / منطقه ۵ می تواند در زمینه "گالری، نما" پیشگام باشد/ برای دیدن هنر، حتما نباید به موزه یا سینما برویم، هنر را می توان در محل سکونتمان به نمایش بگذاریم
رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نما متعلق به فضای عمومی شهر و جزء حقوق شهروندی است گفت: اجازه نداریم با بهره گیری از امتیاز مالکیت، نمای عمومی شهر را به هر شکلی که می خواهیم درآوریم.
 ١٠:٤١ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سید محمود میر لوحی در سفر به وین بیان داشت؛
افزایش سالانه قلل آراد کوه در مقابل حل مسئله دفن زباله در شهر های اروپایی / حاشیه نشینی و شمال و جنوب در وین واژه های نامفهومی هستند/ تبدیل روزانه 650 تن زباله به 12 مگا وات برق در زباله سوز های وین
رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که سالانه قله ای به قلل آرادکوه اضافه می شود و بوی تعفن آن تبدیل به مسئله مهم امروز پایتخت شده است شهرهای اروپائی با کاهش سرانه تولید پسماند و بازیافت مجدد و کاهش حجم بخش غیرقابل بازیافت توانسته اند به حل مسئله زیست محیطی دفن زباله بوده نائل شوند حال آنکه ما با فاصله زیاد با آنها ایستاده ایم.
 ١٠:٠٣ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نژاد بهرام در بازدید از پروژه در حال ساخت گیشا مطرح کرد:
تابلوی روزشمار گیشا برای شفافیت نصب شود/ اطلاع رسانی صحیح به مردم همراهی آنها را به دنبال خواهد داشت
عضو هیات رییسه شورا در بازدید از پروژه در حال ساخت گیشا پیشنهاد داد نصب پل سبز زندگی همزمان با پیش برد پروژه زیرگذر شروع شود.
 ٠٩:٣٩ - چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعطا در نشست خبری مطرح کرد:
همکاری شهرداری و پلیس برای حفاظت از مجسمه های شهری /بدهی های شهرداری در نامه ای محرمانه به شورا اعلام شد
سخنگوی شورای شهر در نشست خبری خود درباره وضعیت مجسمه های شهر با بیان اینکه دزدیده شدن مجسمه ها اتفاق خوشایندی نیست از ارائه طرحی به هیات رییسه شورا تحت عنوان «حریم آثار هنری» خبر داد و تاکید کرد حفاظت از اثار هنری شهر با همکاری پلیس و شهرداری صورت خواهدگرفت.
 ١٨:٤١ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
سالاری در همایش ملی جایگاه مهندسی نقشه برداری:
رویکرد اصلی تشکل های حرفه ای ونظام مهندسی باید معطوف به توجه به منافع عمومی باشد
محمد سالاری بر لزوم تعیین ناظر نقشه بردار برای پروژه های بزرگ مقیاس شهری تاکید کرد.
 ١٥:٠٣ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حق شناس تاکید کرد:
مراسم اربعین زیر پرچم امام حسین (ع) و طبق آیین عاشورایی برگزار می شود/ رویکرد شهرداری تهران در مراسم اربعین در عراق از جنس خدمات شهری خواهد بود نه فرهنگی
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه هم اندیشی برپایی مراسم اربعین 98 در کربلا و تهران با تاکید بر اینکه رویکرد شهرداری تهران برای این مراسم در عراق تنها از جنس خدمات شهری خواهد بود افزود: اما در مراسم راهپیمایی اربعین تهران رویکردمان کاملا فرهنگی و اجتماعی است ضمن آنکه نباید فراموش کنیم که این مراسم زیر پرچم امام حسین (ع) و تحت آیین عاشورایی برگزار می شود.
 ١٤:٥٠ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
حسینی میلانی:
تجربه تخریب زیست بوم چنارها در محور ولیعصر نباید تکرار شود
شصت و ششمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری با موضوع بررسی آخرین اقدامات سازمان زیباسازی در محور خیابان ولیعصر (عج) برگزار شد .
 ١٥:٠٧ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>