• يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨-١٢:٤١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٩٨٥
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تذکر داد:6-163

لزوم توجه به ایمنی بوستانها ، پارک های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری

مجید فراهانی رییس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران طی تذکری به شهردار تهران ضمن تسلیت به بازماندگان ضایعه دلخراش فوت نوجوان تهرانی در فضای سبز بزرگراه شهید ستاری، برای بار دوم به لزوم توجه به ایمنی بوستانها ، پارک های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری تاکید کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران مجید فراهانی در یکصد و شصت و سومین جلسه شورا در نذکری که تقدیم هیات رییسه شورا کرد با اشاره به حادثه ای که طی هفته گذشته در یکی از پارک های سطح شهر رخ داده، گفت : متاسفانه سه شنبه ۱۲ شهریور ماه، نوجوانانی که در فضای سبز بزرگراه شهید ستاری مشغول بازی بودند، توپشان به محوطه مخزن ژئوممبران می افتد. به دنبال آن ورود یکی از این نوجوانان به این محدوده برای برداشتن توپ، منجر به غرق شدن و فوت نوجوانی ۱۷ ساله شد. 
وی ادامه داد: این ضایعه دلخراش را به خانواده داغدار این فرزند تهران تسلیت عرض می کنم و از حادثه پیش آمده متاثر و از شهرداری تهران گلایه مندم!
فراهانی افزود: متاسفانه علی رغم تذکر اینجانب در ۱۸ تیرماه سال جاری در خصوص «لزوم توجه به ايمني بوستان‌ها، پارك‌هاي محلي و فراهم‌آوردن زمينه حضور امن و ايمن خانواده‌ها » و پاسخ شهردار محترم تهران در مورخ ۴ شهریورماه، باز هم بی توجهی به ایمنی، زمینه ساز این حادثه و خانواده ای داغدار عزیزش شد، حال آنکه در صورت توجه جدی به مساله ایمنی امروز ما شاهد این حادثه نبودیم.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم ارتقای ایمنی در فضای شهری تصریح کرد: بدون شک غفلت از ایمنی و سلامت شهروندان نابخشودنی است و لازم است ضمن روشن شدن ابعاد این حادثه، ابراز همدردی و دلجوئی از خانواده داغدار، با افرادی که سهل انگاری، قصور و بی توجهی آنها زمینه ساز این حادثه شده است برخورد جدی شود. 
فراهانی گفت: بر همین اساس و با عنایت به اهمیت فراهم کردن فضایی امن و ایمن برای حضور شهروندان معزز تهرانی در بوستانها و پارک های محلی و تاسیسات و فضای عمومی شهری در اجرای بند ۳ ماده ۸۰قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم توجه به ایمنی بوستانها ، پارک های محلی و تاسیسات شهری» برای بار دوم به شهرداری تهران تذکر می دهم.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا دیگر شاهد چنین حادثه هایی که علتش را می توان در کوتاهی و کم کاری، ضعف نظارت و کنترل عملکرد پیمانکاران توسط واحدهای اجرایی شهرداری دانست، نباشیم. همچنین ضروری است نقاط حادثه خیز در فضای عمومی شهری از بروز هر گونه حادثه با اقدامات و تمهیدات جلوگیری به عمل آید.
فراهانی در پایان خاطر نشان ساخت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای دکتر حناچی، شهردار محترم تهران شاهد حضور و بهره مندی ایمن و امن شهروندان معزز تهرانی از بوستانها، پارکها و سایر اماکن تفرجگاهی شهر باشیم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: