• يکشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٨-١٠:٠٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٩٧٩
رئیس و عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران:

اهمیت و ضرورت جانمایی عادلانه بازارهای میوه در مناطق مختلف تهران

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران بر اهمیت و ضرورت جانمایی عادلانه بازارهای میوه و تره بار در مناطق مختلف شهر تهران تأکید کرد.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران به نقل از گروه شهری خبرگزاری فارس، رئیس و عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ضمن بازدید از میدان مرکزی میوه و تره بار پایتخت، از نزدیک در جریان اقدامات و خدمات سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران قرار گرفتند و با تاکید بر اینکه مدیریت شهری باید برای سلامت شهروندان هزینه کند، از عملکرد این سازمان در خدمت رسانی به شهروندان تقدیر کردند.

در این بازدید رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، با تاکید بر اهمیت تغذیه سالم در تامین سلامت شهروندان، گفت: برای فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن تغذیه سالم، باید زمینه لازم جهت حمایت از تولید و مصرف محصولات ارگانیک فراهم شود.

زهرا صدر اعظم نوری با تاکید بر اهمیت و ضرورت جانمایی عادلانه بازارهای میوه و تره بار در مناطق مختلف شهر تهران، افزود: امکان دسترسی آسان و ارائه خدمات جانبی نظیر تأمین پارکینگ و تعبیه سرویس بهداشتی در توسعه بازارهای میوه و تره بار باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

وی از مجموعه شهرداری تهران به عنوان یک ظرفیت بزرگ نام برد و اظهار کرد: باید از این ظرفیت عظیم جهت ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان استفاده شود و به عنوان نمونه، استفاده از صنایع جانبی مربوط به محصولات کشاورزی در میدان مرکزی میوه و تره بار می‌بایست مورد توجه جدی قرار گیرد.

در ادامه این بازدید، رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران نیز مخاطب یک میلیون نفری میادین و بازارهای میوه و تره بار را فرصت خوبی برای شهرداری تهران در جهت جلب رضایتمندی شهروندان دانست و گفت: آنچه که مهم‌تر از اختلاف 40 درصدی قیمت محصولات عرضه شده در میادین و بازارهای میوه و تره بار نسبت به سطح شهر است، نوع برخورد کارگران غرفه‌ها با مراجعه کنندگان است. 

آرش حسینی میلانی با تاکید بر لزوم ارتقای استانداردهای رفتاری کارگران میادین و بازارهای میوه و تره بار، افزود: عملکرد سازمان مدیریت میادین در خدمت‌رسانی به شهروندان در وضعیت سخت اقتصادی کشور از اهمیت مضاعف برخوردار است و لذا ارائه گزارش عملکرد این سازمان در صحن شورای شهر، می‌تواند بخشی از خدمات گسترده این سازمان به شهروندان را به تصویر بکشد.

وی با اعلام اینکه حمایت از تولید و مصرف محصولات ارگانیک، از مسئولیت‌های اجتماعی سازمان مدیریت میادین به عنوان سازمانی خدماتی است، تصریح کرد: باید از فضای عمومی میادین میوه و تره بار، علاوه بر تبادلات اقتصادی برای تعاملات اجتماعی و فرهنگی نیز استفاده شود.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: