• شنبه ٣ خرداد ١٣٩٨-
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥١٠٢

سال 98 سالی مهم در تحقق پذیری برنامه 5 ساله سوم شهر تهران خواهد بود

سال 98 سالی مهم در تحقق پذیری برنامه 5 ساله سوم شهر تهران خواهد بود

سال 98 سالی مهم در تحقق پذیری برنامه 5 ساله سوم شهر تهران خواهد بود

.
‎به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید حسن رسولی خزانه دار شورا با اشاره به عملکرد بودجه در سال 97 گفت: بودجه یک سند درآمد یکساله است که باید بر اساس آن نقاط قوت و ضعف برنامه ریزی و بودجه ریزی شناسایی شود.
‎وی ادامه داد : بر اساس عملکرد بودجه ریزی سال 97 ما شاهد تحقق 105 درصدی بودجه نقد و 48 درصدی بودجه غیر نقد بودیم.
‎رسولی تصریح کرد: اگر این دو مقدوله یعنی درآمد نقد و غیر نقد را در کنار هم قرار دهیم و نسبت به کل بودجه شهرداری در سال 97 یعنی بودجه 17400 میلیارد تومانی بسنجیم شاهد تحقق 92.5 درصدی بودجه می باشیم.
‎وی افزود: بودجه نقد شهرداری در سال 97 بالغ بر 78 درصد کل بودجه شهرداری را شامل می شد و بودجه غیر نقد که میزان آن 4 هزار میلیارد تومان بود بالغ بر 22 درصد کل بودجه که در این صورت بر اساس میزان تحقق آنها شاهد تحقق 92.5 درصدی بودجه و عدم تحقق 7.5 درصدی بودجه بوده ایم.
‎نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: اما این آمار و ارقام به چه کار می آید؟ میزان تحقق و عملکرد بودجه در برش های سالیانه به ما میزان تحقق پذیری برنامه ریزی و بودجه رییزی شهردار را نشان خواهد داد.
‎رسولی اظهار داشت: همانطور که مستحضر هستید برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران در حقیقت سند برنامه میان مدت شهرداری است و بودجه سالیانه برش 20 درصدی برنامه 5 ساله است.
‎رییس کمیته منابع انسانی شورا افزود: تحقق کامل اهداف مندرج در برنامه منوط به این است که تبصره ها و ردیف های مندرج در قالب برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران و سند برنامه و بودجه یکساله تحقق پیدا کند.
‎وی ادامه داد: مراقبت از تحقق پذیری بودجه نیز در دو بخش صورت می گیرد یکی از سوی شهرداری که بخش اجرایی است و دیگری از سوی شورای شهر که با استفاده از کمیسیون های تخصصی صورت می گیرد.
‎رسولی با اشاره به احکام بودجه سال 98 خاطر نشان ساخت : از اینرو سال 98 اولین برش برنامه سوم توسعه شهر تهران می باشد که اگر تا پایان سال هر کدام از اهداف بودجه به میزان 20 درصد برنامه سوم یعنی مقیاس یک پنجم محقق شود می توان پیش بینی کرد برنامه 5 ساله شورا و شهردار تحقق پذیر خواهد بود و از اینرو شورا و شهرداری با دقت میزان تحقق پذیری برنامه و بودجه را رصد خواهند کرد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مرتبط