• شنبه ٢ خرداد ١٣٩٨-
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٠٩٨

لزوم مدیریت یکپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس/ ضرورت تهیه طرح تفصیلی اراضی پیرامون دریاچه

لزوم مدیریت یکپارچه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس/ ضرورت تهیه طرح تفصیلی اراضی پیرامون دریاچه

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران،  پنجاه و ششمین جلسه کمیته معماری وطرح های شهری شورای شهر تهران با موضوع بررسي وضعيت اراضي اطراف درياچه شهداي خليج فارس (منطقه ۲۲) برگزار شد. در این جلسه که به ریاست علی اعطا، رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران و با حضور مدیران شهری و اعضای کمیته معماری و طرح های شهری برگزار شد، محور اول تحت عنوان تهیه طرح تفصیلی دریاچه و سابقه طرح های موضعی و مصوبات مربوط به آنها از جمله مصوبات کمیسیون ماده ۵ و محور دوم مدیریت یکپارچه اراضی اطراف دریاچه  در دستور کار بود.

اعطا با اشاره به بازدیدی که از محل این دریاچه به عمل آورده بود، اظهار کرد: در این دیدار با  روسای سازمان بازنشستگی و شرکت عمرانی کارکنان شهرداری صحبت کردم و مشخص شد به دلیل برخی ابهامات قانونی در رابطه با مدیریت یکپارچه دریاچه شهدای خلیج فارس مشکلاتی وجود دارد

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و شرکت عمرانی کارکنان وظیفه مدیریت این مجموعه را بر عهده دارند، اضافه کرد: همچین معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تهیه طرح موضعی در این خصوص را آغاز کرده است.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران ادامه داد: برای اینکه سازمان متولی یعنی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران و شرکت عمرانی کارکنان بتوانند به عنوان بهره بردار فعالیت کنند، لازم است طرح تفصیلی منطقه زودتر تهیه شود و به تعیین مراجع تصویب برسد.

اعطا عنوان کرد: ظاهرا پیش از این، مصوبه ای در کمیسیون ماده 5 در سال 91 وجود داشته است که چارچوب هایی را برای اراضی اطراف دریاچه  و نحوه استفاده از اراضی، سطح و سطوح آن را مشخص کرده و لازم است بررسی شود.

وی گفت: از طرفی مجموعه ای از مشکلات و ناهماهنگی ها میان شرکت عمرانی کارکنان و شهرداری مناطق نشان می دهد برای دستیابی به مدیریت یکپارچه اراضی اطراف دریاچه باید پیگیری های جدی تری انجام دهیم. در این رابطه در شهرداری در سال های گذشته مدیریت این اراضی به سازمان بازنشستگی واگذار شده است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مرتبط