• دوشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٨-١٦:١١
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٩٩٩
زهرا نژاد بهرام در بازدید از پروژه های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در منطقه ۱۵ بیان داشت:

بنای تاریخی حرم "سیده ملک خاتون" در منطقه ۱۵ شهر تهران در حال تخریب است/ او اولین زن حکومت‌گر شیعی مذهب در تاریخ ایران و حاکم ری بوده/ بهداشت محیطی در محله ها بسیار پایین است؛ جمع شدن زباله، بوی بد و جوی های بعضا پر از لجن

رییس کمیته شهر سازی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پروژه های بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در منطقه ۱۵ (اتابک مینابی) به زودی الگوی بهسازی و نوسازی بافت فرسوده در تهران نی شوند.

به گزارش معاوتت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران صبح روز شنبه ۱۶ شهریور، هفتم محرم،
زهرا نژادبهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و رئیس کمیته شهرسازی شورا در ادامه بافت گردیهای خود، از منطقه ۱۵ شهر تهران با محوریت محلات اتابک و مینابی بازدید کرد.

نژاد بهرام در این بازدید از دو محله اتابک و مینابی دیدن کرد و آنها را الگوهای مناسبی برای نوسازی در شهر تهران دانست.

وی ادامه داد: شناسایی زمین‌های رهاشده که امنیت را به خطر می انداخت از یک سو و ساخت و سازهای این دو محله از سوی دیگر این امیدواری را به وجود می آورد که این نوسازی تا پایان سال ۹۸، قابل ارائه باشد.

نژاد بهرام گفت: بهداشت محیطی در محله ها موضوع دیگر مورد بحث است. بنا به شواهدی که در این بازدید مشاهده شد، بهداشت محیطی بسیار پایین از معضلات مهم بود به طوریکه تجمع زباله، بوی بد و جوی های پر از لجن در شمار بالایی از محلات دیده می شود.

وی گفت: در اجرای الگوی نوسازی باید پروژه ارتقا بهداشت محیطی را هم در نظر داشته باشیم و شهردار منطقه در این زمینه نقش پررنگی را ایفا می کند.

رئیس کمیته شهرسازی به ثروتهای دو محله اتابک و مینابی اشاره و موضوع سرمایه گذاری و نشر آن به سایر محلات را مهم دانست و گفت: امامزاده سیده ملک خاتون یکی از آن ظرفیتهاییست که خودش دچار چالش شده سقف گنبدی به عمق ۲۰ سانت ترک خورده و پوشش داخلی دیوارها ریخته است.

نژادبهرام، ادامه داد: یک مرکزی با این همه سرمایه می تواند کمبود سرانه فضاهای سبز را تامین کند خودش دچار چالش شده.

نژادبهرام به پهنه های محله ها اشاره کرد و گفت: می بایست بررسی هایی برای تغییر پهنه صورت بگیرد؛ ما نمی توانیم متوقف بشیم که چند پلاک تعیین تکلیف شوند. اگر زمانبر شد باید راهکار دیگر ارائه دهیم.

وی تاکید کرد که برای اجرای پروژه نمی توان محل و ساکنینش را دچار چالش کرد.

نژادبهرام مناسب سازی فضای زیست شهری را پروژه محرک توسعه دانست ضمن این‌که آگاهی رسانی به مردم را در خصوص پیشبرد پروژه های خاص امری ضروری دانست.

عضو هیات رئیسه شورای شهر همچنین به تکلیف پارکینگهای در حال ساخت اشاره کرد و گفت: باید زمان پایان پروژه مشخص شده تا مردم در جریان زحماتی که برای محلاتشان کشیده می شود، قرار بگیرند.

بحث امنیت محله موضوع دیگری بود که نژادبهرام مطرح کرد و گفت: "امنیت "بسیار مهم است و در این محلات فقط با استقرار نیروی پلیس مهیا می‌شود؛ باید بررسی کنید و در صحبت با مسئولین ذی‌ربط ببینید گره کجاست که تا به حال این اتفاق رخ نداده؟

نژادبهرام همچنین به مشکل دو گود مرتفع شده در محلات منطقه ۱۵ اشاره کرد و گفت: گودهای دیگری هم هست که تعیین تکلیف نشدند و البته کلیه گودهای محدوده منطقه باید شناسنامه دار شده و همچنین میزان امنیتش ارزیابی شود.


بازدید از مرکز محله اتابک و مرکز محله گودرزی که هم اکنون در حال ساخت هستند، بازدید از محله خوب بخت و برخی پروژه های در حال ساخت با همکاری سازمان نوسازی و شهرداری منطقه، بازدید از پارکینگ ۷ طبقه(۴۴۰ واحد) در حال ساخت مجاور امامزاده سیده ملک خاتون، بازدید از امامزاده سیده ملک خاتون از نوادگان امام موسی بن جعفر است از دیگر اماکنی بودند که مورد بازدید نژادبهرام قرار گرفت.
نشست با شورایاران محله مینابی در محل شورایاری و ادامه جلسه با شهردار منطقه، رئیس سازمان نوسازی و کارشناسان شهری در همان محل هم صورت گرفت.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: