• دوشنبه ١٨ شهريور ١٣٩٨-٥٠:١٩
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٦٠٠٠
زهرانژاد بهرام در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

چرایی ارسال نشدن طرح تفصیلی منطقه 22 به شورای شهر تهران/ زهرا نژادبهرام پاسخ می دهد

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران: اما شورای عالی معماری و شهرسازی در جلسه اخیر پس از تصویب کلیات طرح ، آن را جهت بررسی به شورای شهر تهران عودت داده تا در بازه زمانی ۲ ماهه مشکلات آن مرتفع گردد و تاییدیه مربوطه را از شورا دریافت کند و همچنین بر اساس این مصوبه تکالیفی برای مشاور طرح در نظر گرفته شده است.

به گزارش معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرانژاد بهرام، رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه شهری باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره جزئیات طرح تفصیلی منطقه۲۲ و مباحث مطرح شده پیرامون این موضوع که شهرداری تهران بدون آن که طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ را به شورای شهر تهران ارائه و تایید آن را اخذ کند به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال کرده است، گفت:

این نکته ای که پیش آمده واقعیت دارد و شهرداری بدون آن که طرح تفصیلی را به شورای شهر تهران ارائه کند آن را به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال کرده است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران، ادامه داد: اما شورای عالی معماری و شهرسازی در جلسه اخیر پس از تصویب کلیات طرح ، آن را جهت بررسی به شورای شهر تهران عودت داده تا در بازه زمانی ۲ ماهه مشکلات آن مرتفع گردد و تاییدیه مربوطه را از شورا دریافت کند و همچنین بر اساس این مصوبه تکالیفی برای مشاور طرح در نظر گرفته شده است.

او در پاسخ به این سئوال که آیا موضوع نامه نگاری اعضاء شورای شهر تهران و شخص رئیس شورا و بی جواب ماندن نامه صحت از سوی شهرداری تهران صحت دارد، تصریح کرد: تمام نامه نگاری ها برای قبل از جلسه اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی بوده است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در توضیح چرایی ارسال نشدن طرح تفصیلی منطقه ۲۲ به شورای شهر تهران گفت: بر اساس بند ۳۴ ماده ۸۰ قانون شوراها، شهرداری مکلف است طرح های توسعه شهری را پیش از ارایه به کمیسیون مده ۵ و شورای عالی ،جهت تایید به شورا ارایه کند. اما به نظر من در این قضیه سهل انگاری اتفاق افتاده و نیت سوئی در کار نبوده است، زیرا در تمام جلسه های هماهنگی جهت تدوین طرح تفصیلی منطقه ۲۲ اعضا و نمایندگان #شورای_شهر و کمیسیون ماده ۵ حضور داشتند و ارسال نشدن این طرح در حالی که اعضا شورا و کمیسیون ماده 5 حضور داشتند به نوعی فراموش کاری بوده است.

نژادبهرام خاطر نشان کرد: اعضاء شورا و #کمیسیونماده۵ در تمام مراحل تهیه و تدوین طرح تفصیلی منطقه ۲۲ حضور داشتند و بسیاری از بند های این طرح نیز با نظر اعضاء شورای شهر تهران در طرح گنجانده شده است و باید به این نکته توجه لازم می شد که طرح پیش از ارائه به شورای شهر تهران به شورای عالی معماری و شهرسازی ارسال نمی شد.

نژادبهرام با تاکید بر اینکه در حال حاضر موضوع حل شده، افزود: در حال حاضر طرح تفصیلی پس از ارسال به کمیسیون عالی معماری و شهرسازی به شهرداری تهران ارجاع داده شده است تا با تغییر در برخی از بند های آن در نهایت به صحن شورای شهر تهران ارائه شود.
نژاد بهرام تاکید کرد: به عقیده من مشکل به وجود آمده حل شده است.

او در پاسخ به این سوال که موضوعات مورد بحث و ایراد #شورایعالیمعماریوشهرسازی در چه بندهای از طرح تفصیلی بوده است؟ گفت: اطلاع دقیقی از بند های مورد ایراد شورای عالی معماری و شهرسازی ندارم و تنها پیوست نامه را مطالعه کردم.

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: