• شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨-١٠:٠٣
  • دسته بندی : اخبار
  • شماره خبر : ١٥٩٥٥
سید محمود میر لوحی در سفر به وین بیان داشت؛

افزایش سالانه قلل آراد کوه در مقابل حل مسئله دفن زباله در شهر های اروپایی / حاشیه نشینی و شمال و جنوب در وین واژه های نامفهومی هستند/ تبدیل روزانه 650 تن زباله به 12 مگا وات برق در زباله سوز های وین

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که سالانه قله ای به قلل آرادکوه اضافه می شود و بوی تعفن آن تبدیل به مسئله مهم امروز پایتخت شده است شهرهای اروپائی با کاهش سرانه تولید پسماند و بازیافت مجدد و کاهش حجم بخش غیرقابل بازیافت توانسته اند به حل مسئله زیست محیطی دفن زباله بوده نائل شوند حال آنکه ما با فاصله زیاد با آنها ایستاده ایم.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران سید محمود میر لوحی رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا که به همراه شهردار تهران در وین حضور دارد ضمن بازدید از امکانات حوزه خدمات شهری این شهر از توجه خاص شهر های اروپایی به کاهش تولید سرانه پسماند و حل مسائل محیط زیستی ناشی از دفن زباله، تولید انرژی از زباله، ساخت مسکن اجتماعی و پرهیز از متمایز شدن مناطق و محلات در این شهر سخن گفت.
میر لوحی با بیان اینکه سیاست های مدیریت شهری وین در حوزه محیط زیست باید بررسی شده و در تهران نیز به کار گرفته شود گفت: امروزه شاهد محیط زیست پایدار وین هستیم که این مهم و سبزینگی شهر نتیجه آشتی فولاد و طبیعت است، بایستی بین این دو آتش بس برقرار کرد تا اینگونه همدیگر را در آغوش بگیرند.
این عضو شورای شهر تهران افزود: تنها تصفیه خانه فاضلاب شهر وین درمنطقه یازده جنوب شرقی شهر، دویست میلیون مترمکعب فاضلاب و بارش باران را به آب تمیز تبدیل کرده و به رودخانه دانوب می ریزد که وجود پرندگان و مرغان دریائی متعدد کیفیت آب را تائید می کند. در همین راستا فاز دوم تصفیه خانه با هدف تبدیل۶۸هزار تن لجن به گاز متان و تولید سالانه ۶۳گیگاوات الکتریسته در دست اقدام است.
میر لوحی در ادامه گفت: در وین چهار واحد زباله سوز سالانه یک میلیون تن زباله را به انرژی تبدیل می کنند، این واحد ها روزانه ۶۵۰ تن زباله را به۱۲مگاوات برق تبدیل کرده و آبگرم۵۰هزار واحد مسکونی را تامین می کنند.این در حالی است که درفاصله ۵۰متری این واحد، همسایگان دغدغه ای از بابت بوی بد ناشی از آن ندارند. 
رییس کمیته اقتصاد و تتنظیم مقررات شورا گفت: اهداف شهرهای اروپائی کاهش سرانه تولید پسماند و بازیافت مجدد و کاهش حجم بخش غیرقابل بازیافت و حل مسئله زیست محیطی دفن زباله بوده که بدان نائل شده اند و این در حالی است که ما با فاصله زیاد با آنها ایستاده ایم.
وی ادامه داد: شاید راه حل بهتر و فراتر از برنامه و اقدامات آنها وجود داشته باشد لکن در حال حاضر سالانه قله ای به قلل آرادکوه اضافه می شود و بوی تعفن آن تبدیل به مسئله مهم امروز پایتخت شده است.
میر لوحی در بخش دیگر سخنان خود گفت: سیاست تولید مسکن اجتماعی در وین یکصدسال قدمت دارد و در قوانین مربوطه، سازندگان بخش خصوصی موظفند ۶۰درصد آن را بصورت ترجیحی و با اجاره معین(درشرایط کنونی ماهانه متری ده یورو) در اختیار سطوح با درآمد پائین قرار دهند، در حال حاضر ۶۰درصد از مسکن موجود متعلق به شهرداری و دولت است.
این عضو شرای شهر تهران افزود: در همین راستا کیفیت ساختمان ها کنترل شده و از متمایزشدن مناطق و محلات پرهیزشده است حاشیه نشینی و شمال و جنوب در این شهر واژه های نامفهومی هستند که شایسته است سیاست های مدیریت شهری در تهران نیز به این سمت و سو حرکت کنند.


 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: